Zavrieť

Porady

daňové priznanie PO

ahojte poradáci, vyplňam daňové priznanie PO prvý krát a mám s tým trochu problém. sro vznikla v r.2012. mala asi 6 PD. celkové náklady boli cca 1500 € (všetko je zaúčtované priamo v nákladoch) + mám zaúčtované ZI. Mám povinnosť vyplniť niektoré riadky daňového priznania? Súvahu aj výsledovku mám vyplnené, ale s tým daňovým som si nie celkom istá
poradí mi niekto?
DanielaSL Myslíš konkrétne riadky? Lebo trochu málo informácií na to, aby ti vedel niekto dobre zodpovedať na otázku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš vedieť účtovný HV, zrážkovú daň ak bola, kreditné úroky, ak boli, pripočitateľné položky ak nejaké boli...............

    použi eDane, tam ti stačí vyplniť výnosy a náklady, a potom dvojklikom ťa to navedie, čo a kam patrí.
    samozrejme vyššie uvedené položky musíš vedieť sama.
    Hej hej myslela som riadky.No mám v tom totálny hokej. Mala som zaplatený jeden kurz, ale pre nízky počet účastníkov to zrušili, resp.presunuli na apríl a ja teraz neviem čo s tým.
    dakujem za tip. nič z toho nebolo. čaká sa na nejaké zmluvy a vlastne svoju činnosť ešte nezačali. takže jediné čo som účtovala bolo 6 pokladničných dokladov - všetko je zaúčtované v nákladoch. nie je ešte založený ani podnikateľký účet, žiadne faktúry ani došlé, ani vystavené ani zamestnanci, nič...iba náklady v sume cca 1500€

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    potom platí druhá časť mojej odpovede.
    dakujem. skúšala som to cez edane, len som si to chcela odsúhlasiť. zatiaľ som robila iba jednoduché, podvojné mi nerobí problémy, len som nikdy nevyplňala daňové pre PO

    daňové priznanie PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.