Zavrieť

Porady

DHP pri dovoze z Maďarska

Dobrý deň,
mala by som nasledujúcu otázku: som živnostníčka a chcem dovážať tovar z Maďarska na Slovensko. Mesačne cca. za 1500-2000 eur. Tovar budem predávať konečnému spotrebiteľovi. Nie som platca DPH. Zaujímalo by ma čo by bolo pre mňa výhodnejšie nakúpiť tovar s maďarskou DPH, alebo sa registrovať u nás na SK ako platca DPH? Keď som sa pýtala účtovníčky povedala mi, že sa mi viac oplatí nakúpiť s maďarskou DPH, čo sa mi nejak nezdá keďže v Maďarsku je DPH až 27%.... Prosím o radu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    na obstaranie tovaru z EU ako neplatca DPH je rocny limit, ktory ty prekrocis. Takze registrovaniu ako platca dph sa nevyhnes (ak budes naozaj nakupovat za 2 tisic eur mesacne..)

    Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou nadobúda na Slovensku tovar z iného členského štátu, musí podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eur

    DHP pri dovoze z Maďarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.