Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky

Som v podnájme necelý rok a platím elektrinu trvalým príkazom, čiže mi nechodí žiadne SIPO. Som povinná platiť poplatok aj spätne? Skúšala som sa zaregistrovať, lenže nemám číslo SIPO. Ako to mám riešiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Idem písať čestné prehlásenie pre dôchodcu ku konc. poplatkom. A uvažujem či stáči, ak to vyhlásenie napíšem v PC a podpíšem na počítači a pošlem ... Alebo musí byť fyzicky perom podpísané, oskenované a tak poslané. Nedočítali ste sa niekde? Ďakujem
    ja som poslala podpísané a naskenované (ale nie moje) .
    Ak by to písal priamo ten dôchodca äv svojom mene) - tak možno ani nemusí byť

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Platiť konc. poplatky má odberateľ elektrickej energie, neviem na koho je napísaná faktúra? A na faktúre sú všetky údaje... miesto odberu....

    Kitty49 je offline (nepripojený) Kitty49

    Kitty49
    Opýtaj sa prenájímateľa,či je zaregistrovaný v RTVS.Na jeho meno chodia faktury za elektrinu a je to jeho povinnosť,nie Tvoja.
    AnitaMartinska
    Mozte mi prosim poradit?
    Otec bol ZTP, zil s mamou, neplatili konces.poplatky.
    Ale otec zomrel v roku 2009 , ja som byt zdedila, mama v nom byva.teraz som zistila,ze koncesie sa doteraz neplatili./ mama ma 80r./
    Ja mam trvaly pobyt s manzelom v inom meste,manzel je ZTP, takze sme tiez oslobodeni. Neviem,na koho je pisana faktura.
    Ak je faktura pisana na mna,sme i nadalej oslobodeni od platenia?
    Ak je pisana na mamu,mala od ocovej smrti platit poplatky?
    Poradte,ako to co najlepsie a bez vacsej ujmy dat do poriadku?
    Vdaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    to vsetko som uz prestudovala, ale takyto konkretny priklad som tam nenasla, preto stale neviem,co a ako.
    Skús tu:
    http://www.rtvs.sk/sk/info/uhrada_za...eho_vysielania

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    to vsetko som uz prestudovala, ale takyto konkretny priklad som tam nenasla, preto stale neviem,co a ako.
    kým nezistíš "na koho je písaná faktúra" - prepokladám za elektrinu - ťažko môžeš čakať odpoveď. Ak ty nie si zdravotne postihnutá, na oslobodenie od poplatkov nárok nie je. Ak by si chcela matka uplatniť oslobodenie (zníženie poplatkov) z titulu poberania SD - to je iná téma
    AnitaMartinska
    veronikasad Pozri príspevok
    kým nezistíš "na koho je písaná faktúra" - prepokladám za elektrinu - ťažko môžeš čakať odpoveď. Ak ty nie si zdravotne postihnutá, na oslobodenie od poplatkov nárok nie je. Ak by si chcela matka uplatniť oslobodenie (zníženie poplatkov) z titulu poberania SD - to je iná téma
    Vecer zistim na koho je faktura.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Idem písať čestné prehlásenie pre dôchodcu ku konc. poplatkom. A uvažujem či stáči, ak to vyhlásenie napíšem v PC a podpíšem na počítači a pošlem ... Alebo musí byť fyzicky perom podpísané, oskenované a tak poslané. Nedočítali ste sa niekde? Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Idem písať čestné prehlásenie pre dôchodcu ku konc. poplatkom. A uvažujem či stáči, ak to vyhlásenie napíšem v PC a podpíšem na počítači a pošlem ... Alebo musí byť fyzicky perom podpísané, oskenované a tak poslané. Nedočítali ste sa niekde? Ďakujem
    nedocitala ... ale podla mna vytlacit, podpisat, oskenovat a tak poslat


    vzor cestneho vyhlasenia: http://www.rtvs.sk/sk/info/uhrada_za...eho_vysielania
    Naposledy upravil avalik : 01.04.13 at 11:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.