Zavrieť

Porady

Exekucia na zivnostnika

Dobry den,

ako je to prosim ak firma zamestnava zivnostnika a prisiel mu exekucny prikaz. Kedze zivnostnikovi je vyplateny hruby prijem, je firma povinna cely tento hruby prijem poslat exekutorovi?

Taktiez ma zaujima, ci je tam nejake minimum, ktore patri dlznikovi?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    truskawka Pozri príspevok
    Preco bol potom firme doruceny exekucny prikaz a bolo jej nariadene odmenu dlznika poukazat exekutorovi..?
    Exekučný príkaz zbal do obálky, a odošli späť exekútorovi ( kopiu si nechaj ) a prilož list, v ktorom napíšeš, že osoba xy pracuje na základe obchodného vzťahu a nie pracovnoprávneho, takže nevieš mu sťahovať exekučné zrážky ...
    Stalo sa mi čosi podobné ... napísala som taký liebes brieef , dala odsúhlasiť právnikovi .. a odoslala nazad exekútorovi. Potom sa už neozval.

    Ja som exe poslala takéto čosi na hlavičkovom papieri spoločnosti .

    Dobrý deň.

    Dňa XX.XX.2012 nám bol doručený Príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy a iných príjmov a Exekučný príkaz zrážkami zo mzdy a iných príjmov v neprospech povinného XY.

    Vyššie uvedené zrážky nie je možné vykonať, nakoľko povinný nepracuje pre našu spoločnosť na základe pracovnej zmluvy, či obdobnej zmluvy, ale spolupracuje na základe obchodného vzťahu ako živnostník.

    s pozdravom
    Naposledy upravil Xanti : 22.03.13 at 12:16

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ak firma zamestnáva živnostníka tak exekúcia je vec len živnostníkova. Živnostník musí platiť exekútorovi a nie firma ktorá ho zamestnáva.
    poppi01 dobry a to je na 100% tak?? napr,ked mi zavola exekutor ze bude strhavat peniaze z vyplaty ale ja mu odpoviem ze som zivnostnik tak sa oto ani nepokusi?
    Preco bol potom firme doruceny exekucny prikaz a bolo jej nariadene odmenu dlznika poukazat exekutorovi..?

    Exekucia na zivnostnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.