Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Od 1.1.2012 mám pozastavenú živnosť do 31.12.2013. V roku 2012 mám uhradenú faktúru za rok 2011 (pohľadávky) a taktiež som v tomto roku ešte uhradil do SP a ZP (záväzky). Chcem podať dodatočné DP za rok 2011 a v ňom vysporiadať tieto účtovné operácie. V ktorých riadkoch dodatočného DP mám uviesť pohľadávku 1100 € a záväzky za odvody 132 €. Moja daňová povinnosť za rok 2011 bola 458 € a teraz mi vychádza cca 657 €. Ako mám vyplniť riadky oddielu XI. 115 až 120.
Prípadne mám uviesť v oddiely XIV poznámku, že DP podávam podľa § 32, ods. 12 ......

Účtoval som v JÚ s paušálnymi výdavkami, mám prikladať prílohy Výkazov .. , prípadne účtovnú uzávierku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pohľ. máš uhradenú v roku 2012, aj odvody si platil v roku 2012, nemôžeš to dať do DP za rok 2011.

    Bmiro je offline (nepripojený) Bmiro

    Bmiro
    Ale ja som v roku 2012 nepodnikal a tieto príjmy a výdavky sú za rok 2011. Mám podávať DP za rok 2012 ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bmiro Pozri príspevok
    Ale ja som v roku 2012 nepodnikal a tieto príjmy a výdavky sú za rok 2011. Mám podávať DP za rok 2012 ?
    Ale dostal si ich a zaplatil až v roku 2012 ako som uviedla, takže sú príjmom toho roka. Treba podať DP.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Bmiro Pozri príspevok
    Od 1.1.2012 mám pozastavenú živnosť do 31.12.2013. V roku 2012 mám uhradenú faktúru za rok 2011 (pohľadávky) a taktiež som v tomto roku ešte uhradil do SP a ZP (záväzky). Chcem podať dodatočné DP za rok 2011 a v ňom vysporiadať tieto účtovné operácie. V ktorých riadkoch dodatočného DP mám uviesť pohľadávku 1100 € a záväzky za odvody 132 €. Moja daňová povinnosť za rok 2011 bola 458 € a teraz mi vychádza cca 657 €. Ako mám vyplniť riadky oddielu XI. 115 až 120.
    Prípadne mám uviesť v oddiely XIV poznámku, že DP podávam podľa § 32, ods. 12 ......

    Účtoval som v JÚ s paušálnymi výdavkami, mám prikladať prílohy Výkazov .. , prípadne účtovnú uzávierku.

    zvýraznenému nerozumiem a ak si končil k 31.12.2012 v čase podania daňového priznania si to mal vysporiadať, ale podľa mňa naozaj musíš podať DDP.

    Dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.