Zavrieť

Porady

Dovoz v EU - neplatca DPH

Chcem kupit technicke vybavenie do koncelarie v CR. ( cca 5000 CZK) Mam ako s.r.o. -neplatca DPH platit v CR tovar bez DPH a v SK doplatit DPH , alebo mi moze byt fakturovana cela suma v CR a tuto napr. dobierkou bez dalsich ukonov zaplatit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Ako neplatiteľ DPH nemám doklad že som paltiteľom DPH, t.j. v ČR sa nemám čím preukázať, tak ak kúpim tovar (mám za to že sa jedná o tovar a nie o službu)v ČR tak ho musia vystaviť s DPH uplatňovanou v ČR a je nemám ako slovenská firma čo riešiť, lebo nemám nárok na odpočet DPH zaplatenú v ČR.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Bol som na pochybach, kedze napr. pri vtupe SK do EU boli i napr. v rozhlase debaty ,ze i obcan ak kupi tovar v EU sa moze rozhodnut kde zaplati DPH. Alebo napr. udajne i ojazdene auto sa kupuje bez DPH.
    Dakujem za info.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    comodo
    Chcem kupit technicke vybavenie do koncelarie v CR. ( cca 5000 CZK) Mam ako s.r.o. -neplatca DPH platit v CR tovar bez DPH a v SK doplatit DPH , alebo mi moze byt fakturovana cela suma v CR a tuto napr. dobierkou bez dalsich ukonov zaplatit ?
    No len si dajte pozor na limit =sumu 420000. Ak by ste ešte dokúpili starý užitkový mercedes z Hu za 400 000 bez dane tak sa zaregistrujete a odvádzate už daň na Slovensku a kupujete bez dane.
    Naposledy upravil ALBO : 07.03.06 at 15:43 Dôvod: doplnené: úžitkový

    Dovoz v EU - neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.