Zavrieť

Porady

daň z príjmu pohľadávok

klient sa ma pýta či musí podať daňové priznanie za r.2012 ak:
- klient je FO-nepodnikateľ
- v marci 2012 odkúpil od sro pohľadávky v hodnote 7500 za sumu 6000 eur
- všetky mu boli uhadené na jeho účet
- mal z toho zisk 1500 eur
- musí podať daňové priznanie, ak áno tak aký typ DP?
- do príjmu uvedie len ten zisk alebo celú prijatú sumu?
- ako si odpíše nákup pohľadávok?
viem že je to veľa otázok, ale ešte som sa s týmto nestretla .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    dobrá otázka... To, akože 1. apríl si robí on z Teba alebo Ty z nás? 26 hodín do termínu, kedy musíš chytiť poštovú pečiatku alebo 21 hodín do osobného odovzdania na DÚ....

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    tictac7 Pozri príspevok
    dobrá otázka... To, akože 1. apríl si robí on z Teba alebo Ty z nás? 26 hodín do termínu, kedy musíš chytiť poštovú pečiatku alebo 21 hodín do osobného odovzdania na DÚ....
    nie....... nikto si nerobí 1.apríl z nikoho on to myslí naozaj a je neviem čo s tým !!!!!!!!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    scorpions Pozri príspevok
    nie....... nikto si nerobí 1.apríl z nikoho on to myslí naozaj a je neviem čo s tým !!!!!!!!
    mal okrem tohto príjmu aj iný zdanitelný príjem, napr. zo zamestnania, SZČO a pod ?

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    veronikasad Pozri príspevok
    mal okrem tohto príjmu aj iný zdanitelný príjem, napr. zo zamestnania, SZČO a pod ?


    nie nemal žiadny iný príjem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    scorpions Pozri príspevok
    nikto nevie poradiť ???
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...elne_udaje.pdf

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    Zita5 toto mi je jasné no neviem či za príjem mám pokladať len ten zisk 1500 eur keďže pohľadávku v hodnote 7500 eur kúpil za 6000 eur a bola mu uhradená v celkovej výške 7500 eur.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    scorpions Pozri príspevok
    Zita5 toto mi je jasné no neviem či za príjem mám pokladať len ten zisk 1500 eur keďže pohľadávku v hodnote 7500 eur kúpil za 6000 eur a bola mu uhradená v celkovej výške 7500 eur.
    Tak asi to jasné moc nie je , lebo ak jeho celkové príjmy za rok 2012 boli vyššie ako 1822,37 euro tak je povinný podať DP za rok 2012 .
    Celkové príjmy z pohľadu dotyčného len čo tu uvádzate(o iných sa nezmieňujete ) sú vo výške 7500 euro .

    To či môže alebo nemôže občan kúpiť pohľadávku a predať ju , to neposudzujem. Ja som toho názoru,že má mať,alebo mal by mať k tejto činnosti oprávnenie .

    daň z príjmu pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.