Zavrieť

Porady

DPH a pozemok do 5 rokov???

Zdravím.

Platiteľ DPH (s.r.o.) kúpi od mesta (neplatiteľ DPH) pozemok v intraviláne obce, zastavané plochy a nádvoria (centrum mesta)...

SRO kúpi uvedený pozemok v 2/2012/ a zaradí ho do svojho majetku.
Následne v 9/2012 tento pozemok predá ďalšej firme (platiteľ DPH).
Je normálne že na kúpno-predajnej zmluve sa DPH nespomína (mal ho v majetku do 5. rokov, konkrétne 7 mesiacov), teda jednak žiadne DPH non pri predaji neodviedol a následne kupujúca firma ho zaradila do majetku v 9/2012 a taktiež neúčtovala o DPH ??

??
- zaváňa mi to ako podvod na DPH, mýlim sa ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Pri predaji pozemku sa skúma, či je to stavebný pozemok, alebo nie. Podľa toho sa zdaňuje alebo oslobodí.

    § 38
    Dodanie a nájom nehnuteľnosti


    (2) Oslobodené od dane je dodanie pozemku okrem dodania stavebného pozemku. Pokiaľ sa stavebný pozemok dodáva so stavbou, vzťahuje sa na jeho dodanie odsek 1.

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    Predaj stavebného pozemku podlieha podľa § 38 ods. 2 zákona o DPH vždy dani. Stavebný pozemok definuje § 43h zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku - stavebný zákon.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    smajercik Pozri príspevok
    S.r.o. je zatiaľ neplátcom dph, čaká na registráciu z DÚ, tak o mesiac, ako má vystavovať zatiaľ faktúry za uskutočnenú prepravu pre svojich zákazníkov?
    Pokiaľ nedostal pridelené IČ DPH, tak nemôže fakturovať s DPH. Až v deň pridelenia IČ ... resp. v deň doručenia rozhodnutia o pridelení IČ ... môže a musí fakturovať s DPH.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Lenže čo je to vlastne stavebný pozemok?

    V skutočnosti obecne neexistuje, ale stáva sa ním akýkoľvek pozemok po tom, čo naň bolo vydané stavebné povolenie, takže je napr. stavebným pozemkom pozemok v intraviláne, na ktorom je už dávnejšie postavené parkovisko, ktorého majiteľ je iná osoba, ktorá si uvedený pozemok dlhodobo prenajímala?
    Niekto povie že áno, iný že nie....

    smajercik je offline (nepripojený) smajercik

    smajercik
    S.r.o. je zatiaľ neplátcom dph, čaká na registráciu z DÚ, tak o mesiac, ako má vystavovať zatiaľ faktúry za uskutočnenú prepravu pre svojich zákazníkov?
    Nandrolon OT: čo to tu pletieš ?
    a_je_to To je samostatná otázka, nie reakcia na Tvoju ... !

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    zuzana a azla:

    díky, podporili ste ma.

    Argumentovať budem tým, že ja neskúmam vecnú správnosť zmluvy a faktúry.

    TAKŽE: informácia o DPH nebola uvedená, a ja nemám právo ju vyrubiť... takže som vlastne ako kupujúci o nej neúčtoval... O.K.

    DPH a pozemok do 5 rokov???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.