Zavrieť

Porady

PP na dobu určitú_tehotenstvo_

Dobrý večer,
prosím o radu. Mám pracovný pomer 2 roky uzatvorený na sobu určitú do júna 2013. Som v 2. mes. tehotenstva a zamestnávateľ mi pracovnú zmluvu nepredĺži. Na čo mám nárok po skončení PP? Nebolo by pre mňa lepšie ísť na PN_rizikové čo mi aj lekár odporúča?
Pred týmto PP som bola evidovaná na ÚP 3 mesiace.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mravec19 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    prosím o radu. Mám pracovný pomer 2 roky uzatvorený na sobu určitú do júna 2013. Som v 2. mes. tehotenstva a zamestnávateľ mi pracovnú zmluvu nepredĺži. Na čo mám nárok po skončení PP? Nebolo by pre mňa lepšie ísť na PN_rizikové čo mi aj lekár odporúča?
    Pred týmto PP som bola evidovaná na ÚP 3 mesiace.
    Ďakujem
    Ak ti lekár odporúča - tak ho poslúchni - však najdôležitejšie je - aby ste boli obidve v poriadku
    na nemocenskú dávku nárok máš - a na materskú dávku takisto, aj keď tvoj PP skonči
    dávka sa ti bude počítať z VZ z minulého roka . (percentuálne je vyššia, ako dávka v nezamestnanosti - le zase môže byť rôzny VZ)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mravec19 Pozri príspevok
    ďakujem. takže ak tomu rozumiem pôjdem na PN-budem poberať nemocenskú dávku so sociálnej poist. a 6t. pred pôrodom taktiež zo sociálnej materskú pol roka a potom rodičovký taktiež zo sociálnej?
    ak budeš DPN ešte počas trvania PP - tak 10 dní zamestnávteľ platí náhr. mzdy, potom SP platí nemocenské. tiež materské platí SP, ale rodičovský príspevok - to už UPSVaR - aj všetky ostatné štátne dávky treba žiadať už tam

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    nezabudni po pôrode si do 45dní podať prihlášku na soc.poistovni, aby si bola dôchpoistená štátom odo dna pôrodu. A v zdr.poistovni potom veci vybaviť, to sa dá aj neskôr.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Odkedy trvá súčasný pracovný pomer ? Máš splnenú podmienku 730 dní poist. v nez. v posledných troch rokoch, resp. od poslednej výplaty dávky v nezamestnanosti ?

    mravec19 je offline (nepripojený) mravec19

    mravec19
    Presne je to takto. Pracovný pommer trvá od 14.10.2011 a na úradepráce som bola evidovaná od 19.09. do 13.10.2011 /bolo to necelý mesiac/ Pred tým som mala pracovný pomer na dobu neurčitú u druhého zamestnávateľa.

    mravec19 je offline (nepripojený) mravec19

    mravec19
    ďakujem. takže ak tomu rozumiem pôjdem na PN-budem poberať nemocenskú dávku so sociálnej poist. a 6t. pred pôrodom taktiež zo sociálnej materskú pol roka a potom rodičovký taktiež zo sociálnej?

    PP na dobu určitú_tehotenstvo_

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.