Zavrieť

Porady

uplatnenie DPH z nakúpeného tovaru až po pridelení IČ DPH?

​Začal som podnikať v 14.3.2013 o.i. vo VO a MO predaji (živnosť). V tento deň som aj požiadal príslušný daň.úrad o dobrovoľné platenie DPH. Potreboval som nakúpiť zásoby tovaru zo zahraničia (EÚ), preto som požiadal môjho známeho o nákup tovaru (zásob) cez jeho s.r.o. (tak mi to poradil jeden pracovník na DÚ). Teda tovar je stále vedený v jeho účtovníctve (aj keď je už fyzicky u mňa). Pozn.: IČO a DIČ už mám, IČ DPH stále ešte nie.

DOKEDY MUSÍM ČAKAŤ S PREVODOM (PREDAJOM) TOVARU NA MŇA, ABY SOM SI MOHOL UPLATNIŤ DPH? AŽ KEĎ MI SCHVÁLIA IČ DPH, ALEBO SA DÁ UROBIŤ PRESUN (PREDAJ Z NEHO NA MŇA) TERAZ A SPATNE SI UPLATNIŤ DPH? ĎAKUJEM ZA PORADENIE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Dph zo zásob, (ktoré máš na sklade ku dňu registrácie) si vieš uplatniť v prvom daňovom priznaní.

    joedry je offline (nepripojený) joedry

    joedry
    registrácia = registrácia živnosti alebo máš na mysli deň, odkedy budem registrovaný ako dobrovoľný platca DPH? 1.daň priznanie = po ukončení roka 2013, tak?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak ťa daňovú úrad zaregistruje za platiteľa Dph, prideli Ti IC DP a určí od ktorého dňa si platiteľom. Noví platitelia sa stavajú mesační platitelia. Ak napr. ťa zaregistruju za platiteľ od 15.4. , prvé daňové priznanie budeš dávať za mesiac apríl (ku 25.5).

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    joedry Pozri príspevok
    registrácia = registrácia živnosti alebo máš na mysli deň, odkedy budem registrovaný ako dobrovoľný platca DPH? 1.daň priznanie = po ukončení roka 2013, tak?
    Registrácia = registrácia na DPH
    1. daňové priznanie = daňové priznanie DPH - povinosť podať DP k DPH je do 25. dňa po ukončení mesiaca
    - po novom sa stávaš automaticky mesačným plátcom DPH

    smajercik je offline (nepripojený) smajercik

    smajercik
    Aj ja čakám na pridelenie IČ DPH, to znamená do dátumu pridelenia a určenia dňa odkedy sa stávam platiteľom, všetko čo nakúpim s DPH a vyfakturujem za prepravné služby, nemôžem uplatniť DPH? Až po tomto dátume a z toho podám DP? Založila som s.r.o., takže začínam.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    smajercik Pozri príspevok
    Aj ja čakám na pridelenie IČ DPH, to znamená do dátumu pridelenia a určenia dňa odkedy sa stávam platiteľom, všetko čo nakúpim s DPH a vyfakturujem za prepravné služby, nemôžem uplatniť DPH? Až po tomto dátume a z toho podám DP? Založila som s.r.o., takže začínam.
    Ako bolo vyššie uvedené, DPH z nakúpených zásob pred registráciou, si uplatníš v 1. DP k DPH.

    smajercik je offline (nepripojený) smajercik

    smajercik
    To znamená, že konatelia už od februára 2013, od založenia s.r.o. mi odovzdali bloky za nákup s DPH, síce vystavené v apríli, ale stále nie sú plátcami, nemajú pridelené IČ DPH, všetko je nákup PHM, a veci k drobným opravám. Môžem ich dať do nákladov aj spätne vtedy, keď im to IČ DPH pridelia a vyžiadať si z nich daň? Ďakujem za odpoveď.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Nakupené PHM, spotreba drobného materiálu na opravu .....ak je to nakúpené pred pridelením IC DPH dávaš do nákladov v plnej výške, netýka sa to DPh.

    Spätne si môžeš uplatniť iba z takých zásob , ktoré ku dňu registrácie máš nespotrebované, maš to na sklade.

    uplatnenie DPH z nakúpeného tovaru až po pridelení IČ DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.