Zavrieť

Porady

Zostatok na účte 428 aj napriek schváleniu rozdelenia

Ahojte, prosím vás, ak vo výročnej správe (rok 2011) bol daný návrh na rozdelenie zisku za rok 2011, potom mám zápisnicu, kde to valné zhromaždenie aj schválilo, tak to malo byť už v roku 2012 preučtované podľa schválenia, alebo to môže byť aj v inom roku, lebo to zostalo na účte 428 - nerozdelený zisk minulých rokov. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    szisza Pozri príspevok
    nuž ano, ale ak sa spravila chyba, že sa to tak nestalo, tak ako to napraviť? Zvolať VZ a spätne dať do zápisnice, že predsa nechcú deliť?
    čo chceš antidatovať VZ?
    ved si jasne napísala, že sa stala chyba - v účtovníctve.
    Takže treba zaúčtovať 428/364 s poznámkou že ide o rozhodnutie z r. 2012.
    Bude to opravené, jediný dôsledok je ten, že neboli správne výkazy k 31.12.2012. Síce súhlasili s účtovnými knihami, ale tie neboli úplné. Podľa mňa sa nič také hrozné nestalo.

    Pokiaľ ide o vyplatenie, tak podiely vyplatené byť nemuseli, sumy zostanú na 364 do vyplatenia.

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    Vie mi niekto prosím pomôcť? Neviem či by nebolo najlepšie prepísať, ako keby nebol schválený návrh vo výročnej správe, ale valné zhromaždenie rozhodlo, že to zostane na účte 428. Mohlo by to tak byť? Dík

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    no je tu zápisnica neskorším dátumom, kde schvaľujú rozdelenie zisku ako bol návrh vo výročnej správe, ale deliť sa predsa nič nedelilo. Je to na 428.

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    Nie je to tak, že ako je návrh daný a to je aj schválené, tak to v ďalšom roku sa aj musí tak spraviť? Stačí napríklad návrh na rozdelenie zisku za rok 2011 deliť až napr. v roku 2013?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Správne je to tak, že ak VZ rozhodlo o delení, malo sa to aj stať. Ak nie, nemáš o čom účtovať. Už som písala.

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    nuž ano, ale ak sa spravila chyba, že sa to tak nestalo, tak ako to napraviť? Zvolať VZ a spätne dať do zápisnice, že predsa nechcú deliť?

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... ja by som predsa radšej potrebovala vedieť polopatytickejšie: ..? .. valné zhromaždenie schválilo len výročnú správu? ... alebo rozhodlo aj o rozdelení hospodárskeho výsledku s tým, že dividendy budú rozdelené spoločníkom? ... čo je v tej zápisnici uvedené? ..

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    prepáčte, že som sa neohlasila, ale nebola som prítomná. Nuž takto: VZschválilo výročnú správu, kde bol návrh. Potom rozhodlo aj o rozdelení HV s tým, že dividendy budú rozdelené spoločníkom - o tom je druhá zápisnica. Lenže potom predsa nezostali financie na rozdelenie a preto je to na účte 428 - lenže o tomto rozhodnutí žiadna zápisnica nie je, preto sa mi zdá, že tu niečo nie je dokončené..... Mám pocit, že by sa mala spísať ešte jedna, že sa predsa rozhodli ináč, nie? Dík

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    szisza Pozri príspevok
    prepáčte, že som sa neohlasila, ale nebola som prítomná. Nuž takto: VZschválilo výročnú správu, kde bol návrh. Potom rozhodlo aj o rozdelení HV s tým, že dividendy budú rozdelené spoločníkom - o tom je druhá zápisnica. Lenže potom predsa nezostali financie na rozdelenie a preto je to na účte 428 - lenže o tomto rozhodnutí žiadna zápisnica nie je, preto sa mi zdá, že tu niečo nie je dokončené..... Mám pocit, že by sa mala spísať ešte jedna, že sa predsa rozhodli ináč, nie? Dík
    ... ak je doklad, v tomto prípade zápisnica, v ktorej je určené, akým spôsobom sa naloží, resp. rozdelí hospodársky
    výsledok je v tento deň potrebné o tom účtovať, t. j. vznikol účtovný prípad = KEJKIN príspevok s č. 11 ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.