Zavrieť

Porady

kúpa nového motor.vozidla v zahraničí / v EU/

Dobrý deň!
Prosím ako má postupovať PO / plátca DPH/ pri kúpe nového motorového vozidla z krajiny EÚ / Rakúsko/.

Niečo som si zisťovala, no neradaby som na niečo zabudla, preto prosím o kontrolu prípadne opravu.

VĎAKA!


1/ kúpa auta kategórie M1 - faktúra od predajcu bez DPH- ide osamozdanenie

2/ predajca dá "prevozné značky na dovoz do SR

3/naša firma ide na kontrolu originality.../KAM?/

4/ zaplatí poplatok do recyklačného fondu /KDE?/

5/s výsledko kontroly originality a zaplatením poplatku do rec.fondu ide na Obvodný úrad pre cestnú dopravu a podá Žiadosť o evidenciu mot.vozidla,

6/ Obvodný úrad -schváli- evidenciu

7/ registračná daň...? KDE A KOMU A KOĽKO?

účtovanie:
a/ DF 042/321 bez DPH ...samozdanenie
b/ Majetok - zaradenie v cene obstarania+kolky+registračná daň

Mám to dobre? Či nie???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    plavčík Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Prosím ako má postupovať PO / plátca DPH/ pri kúpe nového motorového vozidla z krajiny EÚ / Rakúsko/.

    Niečo som si zisťovala, no neradaby som na niečo zabudla, preto prosím o kontrolu prípadne opravu.

    VĎAKA!


    1/ kúpa auta kategórie M1 - faktúra od predajcu bez DPH- ide osamozdanenie +oznámiť DÚ nadobudnutie nového MV, bude to potrebné pri prihlasovaní do evidencie na DI

    2/ predajca dá "prevozné značky na dovoz do SR

    3/naša firma ide na kontrolu originality.../KAM?/- na stanicu KO, obvykle sa nachádza pri stanici STK

    4/ zaplatí poplatok do recyklačného fondu /KDE?/ -na pošte formou šeku 66,39€, ktorý obdržíte na OÚ pre cestnú dopravu podľa sídla firmy

    5/s výsledko kontroly originality a zaplatením poplatku do rec.fondu ide na Obvodný úrad pre cestnú dopravu a podá Žiadosť o evidenciu mot.vozidla, - na OÚ sa podáva žiadosť o uznanie typového schválenia ES

    6/ Obvodný úrad -schváli- evidenciu - OÚ vydá do 3 prac.dní za poplatok 306€ alebo nad 10 prac. dní za poplatok 106€ rozhodnutie o uznaní typového schválenia vozidla

    7/ registračná daň...? KDE A KOMU A KOĽKO? -polícia, podľa výkonu vozidla http://www.minv.sk/?prihlasenie-dove...-zo-zahranicia pozri aj cenník správnych poplatkov http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-1

    účtovanie:
    a/ DF 042/321 bez DPH ...samozdanenie
    b/ Majetok - zaradenie v cene obstarania+kolky+registračná daň

    Mám to dobre? Či nie???
    V texte.
    Bližší postup pri prihlasovaní vozidla: http://informacie.autovia.sk/prihlas...-zahranicia-12
    Naposledy upravil Žabinka : 16.04.13 at 09:19

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Účtovanie:
    042-AU/321 obstaranie MV
    343-AU/343-AU samozdanenie
    022-AU/042-AU zaradenie do používania

    kúpa nového motor.vozidla v zahraničí / v EU/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.