Zavrieť

Porady

Podvod pri leasingu - riesenie

Firma x mi ponukla cnc stroj vo vybornom stave.Obhliadka trvala 20 min vsetko v poriadku,ukazali servisnu knizku na stroji len 3-4 malicke opravy.
Po zapojeni su so strojom same problemy skryte zavady - predajca sa po telefonate ohanal viete to je pouzity stroj...Leasingovka to iste.
-Po 6 mesiacoch som zavolal autorizovaneho technika ukazal historiu oprav bolo ich cca 22 niektore neopravene,generalna oprava,2x vymena hydraulickeho agregatu.
-prisiel som do leasingovky - odpoved oficialne som nereklamoval nic,cize mi padla 6m zaruka o ktorej som ani nevedel lebo ju mala leasingovka od firmy X a nie ja...
-vypytal som si znalecky posudok od leasingovky,ktory som ani nevidel ale leasingovka ho akceptovala.
-znalecky posudok si dala robit leasingovka firmou X ktora stroj predala.Mna nikto nevyziadal o spravenie znaleckeho posudku.
-znalecky posudok je k stroju 12345 rv 2008 (a na dielni je stroj 458923 rv 1997).nikdy ziadne opravy,nic nemenene,ziadna generalka,fotky od druheho stroja - v posudku.
-este som si skontroloval preberaci ktory som poslal do leasingovky a - prebral som stroj 458923 - v leasingovke niekto prepisal na 12345 - zrejme im system nedovolil vytlacit preberaci s cislom ktore chceli k posudku.
-ja ako najomca som vo vztahu k predajcovi - ako mam zacat risiet situaciu?napadnut leasingovku ze akceptovala znalecky posudok k inemu stroju?ci k stroju ktory neexistuje?alebo napadnut firmu X za podvod so znaleckym posudkom.Stroj by posudkom nepresiel urcite.

Prosim o pomoc a napad ako zacat jednat.Chcel by som stroj vratit na zaklade podvodu a zavadzania zo strany predajcu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    však vysvetli v leasingovke, že ti predali iný stroj ako mali... predpokladám, že leasingovka začala leasovať stroj a následne zhabali neplatičovi niečo iné o 10 rokov staršie... a to potom posunuli tebe..

    Cncznalecky je offline (nepripojený) Cncznalecky

    Vylúčený člen Cncznalecky
    Nie nie - firma x nam ponukla stroj ktory sme boli obhliadnut vo firme-stroj mal vela skrytych zavad ktore sa nedali zbadat na mieste.
    Firme X sme povedali ze ok stroj sa nam paci.
    -Stroj tym padom kupila leasingovka od firmy X aby sme si ho mohli prenajimat.
    -fiancovanie na leasing schvalovala leasingovka na zaklade posudku-falosneho-len aby presiel.
    -v zmluve mam stroj 458923 a firma xxx dala posudok k inemu stroju.
    Leasingovka schvaluje financie na zaklade posudku a pritom prijala posudok k inemu stroju s inym vyr cislom?
    ​Ako konat?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Neporadím odborne, ale toto vyzerá na pochybenie spoločnosti - vydať do leasingu stroj s "údajne" vypracovaným posudkom k nemu, pričom je to posudok iného stroja - toto zaváňa tým pochybením, ak nie podvodom. Skús s nimi komunikovať a operovať zistenými faktami - pokiaľ však budú trvať na svojom, daj si vypracovať nezávislý odborný posudok a podaj na spoločnosť žalobu pre spáchanie podvodu.

    Cncznalecky je offline (nepripojený) Cncznalecky

    Vylúčený člen Cncznalecky
    Čiže každopádne by som mal skôr napadnúť leasingovku zato že prijala zlý posudok,ako tú firmu čo predávala stroj?Ja budem musieť asi skontaktovať vedenie v leasingovke lebo hento sú kšefty medzi leasingovkou a firmou.Firma zoženie kupcu na haraburdu,vypracujú si posudok ktorý dajú k inému stroju,leasingovka to akceptuje lebo niekto z kancelárie má odmeny za novú zmluvu.Ale nerátali s tým že sa začnem ozývať.To si leasingovka nemôže dovoliť kúpiť stroj x a mať posudok k stroju y čo ani neexistuje,je tak?Je možno zaútočiť na firmu kvôli skrytým závadam ktoré boli objavené 2 týždne po záruke?Zistil to až autorizovaný technik ktorý je pre celé slovensko 1 čiže skôr sa nedalo kapacitne.Technik z tej firmy poskytol históriu stroja ohladne opráv.Kde boli nevyriesené opravy v roku 2010-2roky pred nasou kupu.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    ​Pre koho bol vypracovaný znalecký posudok? Pre lízingovku, pre predávajúceho, alebo pre firmu, ktorá stroj kúpila?
    Ak je stroj v takom zlom stave, na základe vyjadrenia autorizovaného technika požiadaj lízingovku o odstúpenie od zmluvy, alebo o zníženie ceny.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    leasingovka s tým spravidla nič nemá... nakoľko posudzuje len to čo je jej predložené... myslím, že celé vedenie leasingovky ani nevie ako cnc stroj vyzerá... a čierneho petra budeš mať v rukách ty, keďže ty si stroj obhliadal, chcel kúpiť... oslovil si leasingovku a taktiež si mal asi aj posudok k dispozícií, keď si kupoval stroj resp. si ho mohol žiadať... spoj sa s firmou, ktorá ti to predala a uplatni si reklamáciu voči nej za skryté vady... to máš to isté, ako keď kúpiš chladničku v NAY na splátky cez Quatro... keď sa ti pokazí, tiež ju nejdeš reklamovať do Quatra..

    Achjajaj je offline (nepripojený) Achjajaj

    Achjajaj
    Nie nie ja som posusok nemal k dispozicii,to si vyziadala leasingovka pre seba aby na zaklade znaleckeho posudku schvalila stroj.v zmluve mam stroj s vyr.č.123456 a posudok bol robeny k stroju 09876...mohli to akceptovat?sak prijali posudok k inemu stroju ako je v zmluve...este v lizingovke prepisali preberaci ktory som poslal a to fixkou - cislo stroja 123456 podpisal som a poslal ho do leasingovky,naspat prislo prepisane na 09876 aby to sedelo s tym posudkom,pritom to cislo ktore preskrtli je v mojom originale krasne vidiet...ako mozem reklamovat skyte zavady na stroji u predajcu ak som nato prisiel az zrejme mesiac po zarucnej dobe?aka je vlastne zaruka na pouzity stroj od predajcu?12mes ci 24cci zalezi natom ako sa dohodol predajca s leasingovku?viem dokazat ze na stroji boli zavady a neopravene este rok pred predajom...
    Naposledy upravil Achjajaj : 24.04.13 at 20:23

    Achjajaj je offline (nepripojený) Achjajaj

    Achjajaj
    Este k tomu posudku-ten si vyziadala leasingovka sama od predajcu(mna nikto nevyzval a v maily potvrdili ze cakaju na znalecky od tej firmy-v posudku su uvedeni ako zadavatel posudku),na zaklade toho schvalovala ten leasing.v posudku je dokonca ze stroj je rok vyroby 2008 a realne je 1997...1997 by leasingovka ani neschvalila na leasing,urcite - velmi dobre vedia ako vyrera cncko lebo maju normalne oddelenie pre techonologie,zariadenia a stroje,cize to musel niekto skontrolovat...Cize keby zbadal ze posudok je k inemu stroju tak ten posudok ani neprejde.
    Naposledy upravil Achjajaj : 25.04.13 at 06:15

    Podvod pri leasingu - riesenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.