Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - práca v zahraničí

Mám problém s Daňovým priznaním A - zamestnanec - slovák pracoval 2 mesiace v SR zvyšok roka v Maďarsku - rok 2005. Nech počítam jak počítam stále mu vychádza daňový nedoplatok , napriek tomu, že v MR sa platí omnoho vyššia daň.

Dik za rýchlu odpoveď.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Daj čísla, vypočítame to spolu.
0 0
bookkeeper bookkeeper

bookkeeper je offline (nepripojený) bookkeeper

SR - príjem 42.163,- SK
SR - Odvody 4.284,-
SR Preddavky na daň - 4.411,-, ešte DDS - 7.060,- Sk
V mesiacoch 01-02/2005
V maďarsku 03-12/2005 už prepočítané kurzom
Príjem 414.822,- Sk
Odvody - 56.001,- Sk
Daň - 116.279,- SK
Stále mi vychádza koeficient/r.50/90,45 %
To znamená,že má nedoplatok : 57.323,- /r.44/x 90,45 % = 51.848,-
r.53 = 5.475,- , keď odrátam preddavok 4.411,- má nedoplatok 1.064,- Sk
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Máš to vypočítané dobre. Pri zápočte dane sa zvyčajne daň dopláca , záleží to od podielu príjmov zo zdrojov v zahraničí na celkových príjmoch.
0 0
bookkeeper bookkeeper

bookkeeper je offline (nepripojený) bookkeeper

Chápala, by som keby boli dane v danej krajine nižšie, ale v Maďarsku zaplatí skoro dvojnásobok dane ako na Slovensku z uvedeného príjmu, tak je to nezmysel ,aby znova zdaňoval už raz zdanené, a že vraj nie dvojité zdanenie. Takže v skutočnosti by mal dostať späť. Veď zaplatil viac ako v SR. To nemá logiku.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Význam zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia je v tom, aby príjem, ktorý bol zdanený v krajine zdroja, v Tvojom prípade v Maďarsku, nebol ešte raz zdanený aj v krajine daňovej rezidencie, teda v SR. Nič viac.
Ak je sadzba dane v krajine zdroja príjmu vyššia ako v kraijne rezidencie, nie je účelom zmluvy "dorovnať " daňovníkovi túto nezrovnalosť. Je úplne logické, že keď bola odvedená daň v Maďarsku, nemôžeš čakať, že Ti bude vrátená zo slovenského štátneho rozpočtu.
0 0
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

Chcela by som sa niečo opýtať k danej téme. Mám podobný problém, ale práca bola v Anglicku. Ale ani neviem akým kurzom to mám prepočítať. Robila som bežne ročné zúčtovanie dane, ale s prácou v zahraničí nemám skúsenosť. Prosím Vás neviete mi poradiť nejaké usmernenie, alebo postup? Bola som na Daňovom úrade a tam ma odbyli, že nech to dám niekomu urobiť, kto to robil :-(
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Pozri si zmluvu o zamedzení dvoj. zdanenia č.89/1992 ZZ. Nemám ju poruke, ale ak sa nemýlim je tam vyňatie príjmov.
Kurz pozri na www.nbs.sk - priemerný ročný kurz.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

petraTT
Chcela by som sa niečo opýtať k danej téme. Mám podobný problém, ale práca bola v Anglicku. Ale ani neviem akým kurzom to mám prepočítať. Robila som bežne ročné zúčtovanie dane, ale s prácou v zahraničí nemám skúsenosť. Prosím Vás neviete mi poradiť nejaké usmernenie, alebo postup? Bola som na Daňovom úrade a tam ma odbyli, že nech to dám niekomu urobiť, kto to robil :-(
Pozri link: Zmluvy
https://www.drsr.sk/drsr/slovak/dano...ani/metody.doc
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

petraTT
Chcela by som sa niečo opýtať k danej téme. Mám podobný problém, ale práca bola v Anglicku. Ale ani neviem akým kurzom to mám prepočítať. Robila som bežne ročné zúčtovanie dane, ale s prácou v zahraničí nemám skúsenosť. Prosím Vás neviete mi poradiť nejaké usmernenie, alebo postup? Bola som na Daňovom úrade a tam ma odbyli, že nech to dám niekomu urobiť, kto to robil :-(
S Veľkou Britániou máme vyňatie príjmov. Kurzy sa dajú prepočítať rôznymi spôsobmi, pozri si § 31 ods.2 Zákona o dani z príjmov.Treba si vybrať spôsob, ktorý je pre Teba najvýhodnejší. Trocha tu pohľadaj, napr, cez vyhľadávanie - zdanenie príjmov zo zahraničia - sú tu presné postupy. Ak nenájdeš nič vhodné, ešte napíš.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
bookkeeper
SR - príjem 42.163,- SK
SR - Odvody 4.284,-
SR Preddavky na daň - 4.411,-, ešte DDS - 7.060,- Sk
V mesiacoch 01-02/2005
V maďarsku 03-12/2005 už prepočítané kurzom
Príjem 414.822,- Sk
Odvody - 56.001,- Sk
Daň - 116.279,- SK
Stále mi vychádza koeficient/r.50/90,45 %
To znamená,že má nedoplatok : 57.323,- /r.44/x 90,45 % = 51.848,-
r.53 = 5.475,- , keď odrátam preddavok 4.411,- má nedoplatok 1.064,- Sk
Súhlasím s výpočtom, tvoju radu by som potrebovala na výšku odvodov z čoho si to počítala, je to 13,5% čo plaria zamestnanci v MR /8,5 starobné, 4% ZP, 1% FZ/, preto sa pýtam, lebo na potvrdeniach čo dostali napr. FOXCONN, Suzuky je uvádzaná aj platba za zamestnávateľa. Ovládam
maďarčinu a veľmi ma to pomýlilo. Ako to valstne treba počítať? Hrubá mzda prepočet kurzom na SK a z toho 13,4% odvodov akoby pracoval u nás? Tak dostanem základ dane? Dokonca zo Suzuki mám potvrdenie prispôsobené a už písane aj v slovenčine , ale tým odvodom tam tiež nerozumiem.
Prosím Vás o príspevok za čo pekne ďakujem
Cila
0 0
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

Ďakujem, ďakujm, ďakujem. Hneď sa do toho pustím :-)
0 0
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

vďaka za pomoc :-)
0 0
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

Tweety, prosím Ťa mne tú stránku nechce otvoriť, prosím Ťa nevieš ma usmerniť, kde to mám hľadať? Dík
0 0
petraTT petraTT

petraTT je offline (nepripojený) petraTT

Johanka, prosím Ťa nemala by si pre mňa niečo konkrétnejšie, pretože akosi sa mi nedarí nájsť niečo na spôsobe príkladov. Prosím :-)
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Kamarát pracuje celý rok v Nemecku. Pri Nemeckej spolkovej republike je napísané: metóda vyňatia príjmov. Čo to znamená? Má si podávať daňové priznanie typ A? Ako je z nezdaniteľnými položkami? A čo daňový bonus?
Naposledy upravil weva : 09.03.06 at 23:03
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
DP A má riadky na vyňatie príjmov r. 45, 46, postupuj podlľa riadkov DP. Na bonus a nezdanenú sumu má nárok podľa nášich zákonov.
Cila
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Prosím, viete mi teraz narýchlo povedať, či aj pri príjmoch z Írska použijem vyňatie?
Vopred ďakujem.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

IRSKO - metoda zápočtu dane 365/2000
Severné Irsko - metoda vyňatia dane 89/1992
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

helas
IRSKO - metoda zápočtu dane 365/2000
Severné Irsko - metoda vyňatia dane 89/1992
Aha, takže teraz musím zistiť, kde vlastne to pracovala...
Ešte raz vďaka.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

M0NIKA
Aha, takže teraz musím zistiť, kde vlastne to pracovala...
Ešte raz vďaka.
Tak som to zistila a daň som započítala.
Iba pre zaujímavosť - počítala som to pracne v ruke a keď som to nahadzovala do Alfy, tak som zistila, že aj percento a aj s ním súvisiace výpočty dopočíta soft sám. Bolo to super zistenie - iba neskoro .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať