Zavrieť

Porady

Titánový alebo oceľový náramok na hodinkách?

Prosím poraďte mi. Chcem kúpiť manželovi k narodeninám hodinky,no neviem sa rozhodnúť či kúpiť s titanovým ,alebo s oceľovým náramkom. Poraďte a popíšte vyhody,či nevýhody ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

    žienka domáca Jarka1910
    Ďakujem za odpoveď. Ja presne viem ktoré hodinky sa manželovi páčia,len sa neviem rozhodnúť či kúpiť s titanovým ,alebo oceľovým remienkom... chcem ho prekvapiť...
    http://www.hodinky.sk/solarne-napaja...o-wva-620de-2a

    http://www.hodinky.sk/solarne-napaja...-wva-470tde-2a

    slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

    slavo11
    už niekoľko rokov nosím hodinky s titanovým náramkom (cca 7 rokov). keď som ich bral bol som upozornený, na ich výhody oproti oceľovým nárámmkom, . U niektorých ľudí môže byť pot tak agresívny , že môže spôsobiť hrdzavenie náramku. Vybral som si teda titanovy. Som veľmi spokojný a dnes by som už ani asi iný nechcel.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jarka1910 Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi. Chcem kúpiť manželovi k narodeninám hodinky,no neviem sa rozhodnúť či kúpiť s titanovým ,alebo s oceľovým náramkom. Poraďte a popíšte vyhody,či nevýhody ...
    Hodinky sú špecifická vec ...a dosť ( teda aspoň podľa mňa )...

    ...no neviem , neviem , či sa trafíš do gusta ....
    Takže nerozhoduj ...nech si obzrie ponuku .... Ty už iba zaplať .....

    Na náramku nezáleží , ten sa dopasuváva k samotným hodinkám ...
    Ku niektorým ide kov , k druhým koža ...a k tretím tá guma ...

    Ešte si nespomenula , že o aké hodinky ide - účel ....každodenné , šport , spoločenské ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jarka1910 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Ja presne viem ktoré hodinky sa manželovi páčia,len sa neviem rozhodnúť či kúpiť s titanovým ,alebo oceľovým remienkom... chcem ho prekvapiť...
    http://www.hodinky.sk/solarne-napaja...o-wva-620de-2a

    http://www.hodinky.sk/solarne-napaja...-wva-470tde-2a
    Máš jedno ... v podstate ...

    Kovové sú obe ...akurát tie " titánové " sú potiahnuté tým jemným filmom titánovej vrsvy , repektíve ide o zliatinu titánu a ???
    Ak by mal byť remienok komplet z tohoto kovu , tak jeho cena by určite prevýšila cenu hodiniek ...

    Osobne pri ponuke z tých dvoch by som šiel do titánu ...
    Cena je rozdielna tých 10 € , tak niet čo riešiť ...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Porovnaj hmotnosť oboch verzií. Titánové by mali byť citeľne ľahšie. Ak nie sú, celý humbuk okolo titánu je zbytočný.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bodliak Pozri príspevok
    Porovnaj hmotnosť oboch verzií. Titánové by mali byť citeľne ľahšie. Ak nie sú, celý humbuk okolo titánu je zbytočný.
    ...a aj oveľa drahšie ...

    V chemickom priemysle je titán stále populárnejším materiálom na výrobu alebo jednoduché vystlanie chemických reaktorov, ktoré pracujú v extrémnych podmienkach a vyžadujú vysokú odolnosť voči korózii.

    Titán je stále častejšie používaný v zariadeniach, ktoré dlhodobo pracujú v styku s morskou vodou. Môžu to byť súčasti lodí alebo ponoriek (lodné skrutky), ale i komponenty priemyslových celkov, slúžiacich na odsoľovanie (desalináciu) morskej vody.

    V bežnom každodennom živote sa s titánom môžeme stretnúť napr. ako s materiálom na výrobu luxusných náramkových hodiniek alebo častí šperkov.
    Hodinky za 170 € sa za luxus nedajú považovať ...

    Titánový alebo oceľový náramok na hodinkách?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.