Zavrieť

Porady

nezaplatili sme preddavok.. sankcie?

čo sa stane, ak sme do 2.4. neuhradili preddavok na daň z príjmov PO a teraz do 30.4. uhradíme nie rozdiel ale celú sumu preddavkov za 1. Q podle DP za r. 2012?
​ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Určite bude sankcia za neskoro odvedený preddavok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Adiks Pozri príspevok
    Spoločnosť má povinnosť platiť preddavky, lebo pri zisťovaní dane na účely určenia výšky preddavkov na daň v riadku 910 daň.priznania vychádzaš zo základu dane uvedeného na riadku 500, ktorý prenásobíš sadzbou dane, ktorá je platná pre obdobie, na ktoré platíš preddavky, t.j. 23%. Túto čiastku znížiš o čiastky uvedené na riadkoch 610, 710 a 830. Takže aj keď nemáš žiadnu daň z príjmov na úhradu, povinnosť platiť preddavky máš, pričom spoločnosť je povinná ich uhradiť najneskôr do 30.4.2013.
    na r.500 je už ZD po odpočítaní straty, takže?

    dejlik je offline (nepripojený) dejlik

    dejlik
    Kolko cca mozme ratat sankciu? A mame teda platit cely preddavok pod VS, ktory je pro doplatok rozdielu, ale zaplatit ciast, ktoru sme mali platit do 2.4. podla dp 2011 a k tomu ten spravny rozdiel - doplatok?

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Preddavok zaplaťte pod var.symbolom 1100412013, najlepšie v dvoch čiastkach, to čo ste mali zaplatiť 2.4.2013, vychádzajúc z DP za rok 2011 a rozdiel, ktorý je potrebné zaplatiť 30.4.2013, ktorý už vychádza z DP za rok 2012.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Poradíte? V roku 2012 vykázala spoločnosť zisk, zároveň si však uplatnila stratu z minulého roku, takže daň neplatila. Ak by si stratu neuplatnila, vychádzali by jej platiť preddavky. Má teda povinnosť preddavky platiť, alebo nemá?:rolleyes Ďakujeme

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Spoločnosť má povinnosť platiť preddavky, lebo pri zisťovaní dane na účely určenia výšky preddavkov na daň v riadku 910 daň.priznania vychádzaš zo základu dane uvedeného na riadku 500, ktorý prenásobíš sadzbou dane, ktorá je platná pre obdobie, na ktoré platíš preddavky, t.j. 23%. Túto čiastku znížiš o čiastky uvedené na riadkoch 610, 710 a 830. Takže aj keď nemáš žiadnu daň z príjmov na úhradu, povinnosť platiť preddavky máš, pričom spoločnosť je povinná ich uhradiť najneskôr do 30.4.2013.
    Gabhus Ďakujem

    dejlik je offline (nepripojený) dejlik

    dejlik
    takže keď píšete "nanejskor do 30.4.", tak bysme nemuseli byť sankciovaní, keď zaplatíme celú čiastku až teraz do 30.4.?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Napíš o akú výšku preddavku, ktorý mal byť zaplatený do 2.4.2013 sa jedná.
    Od toho všetko závisi.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Kejka ja som uvažovala tak, že na r. 500 je už po uplatnení straty a teda že neplatí. Ale je to dobrá úvaha? Lebo ja nie som profesionál a kamarátka - profesionálka nevie...

    dejlik je offline (nepripojený) dejlik

    dejlik
    do 2.4. sme mali platit 2500 Eur.. a do 30.4. doplatit potom 1000 Eur.. zaplatili sme teraz 3500 eur jednorázovo..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    P
    Gabhus Pozri príspevok
    Kejka ja som uvažovala tak, že na r. 500 je už po uplatnení straty a teda že neplatí. Ale je to dobrá úvaha? Lebo ja nie som profesionál a kamarátka - profesionálka nevie...
    Sposob vypoctu je dany a mas ho uvedeny aj v tom prispevku ktory som citovala. len sa mi nevidelo ze zaver bol ze mas platit preddavky.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    dejlik Pozri príspevok
    do 2.4. sme mali platit 2500 Eur.. a do 30.4. doplatit potom 1000 Eur.. zaplatili sme teraz 3500 eur jednorázovo..
    ak si bola v omeškaní s platbou 2.500,- od 2.4 do 30.4.2013 - tak mne to podľa daňovej kalkulačky vychádza 28,70

    https://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p...dA!!#7_0_5AQIQ



    Vypočet na stránke funguje, len je odkaz na nesprávny zákon - lebo úrok z omeškania je už upravený v zákone 563/2009.
    Rozdiel je aj v tom, že sa zmenila hodnota po ktorú sa úrok nevyrubuje
    Úrok z omeškania sa nevyrubí :
    b) ak v jednotlivom prípade podľa odseku 1 nepresiahne 10 eur, ak je správcom dane daňový úrad alebo colný úrad,
    (po starom do 16,59 EUR sa nevyrubuje na jednotlivých daniach)
    dejlik ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.