Zavrieť

Porady

Vyhrazanie zamestnavatela zamestnancom

Dobry den, potreboval by som odbornejsie rady ako postupovat v pripade natlaku zamestnavatela na zamestnancov. Ide o kucharov v zavodnej jedalni, ktori boli prichyteni so zvyskami potravin. Do toho vstupuje moja mama, tiez pracujuca v tej jedalni, ale prichytena nebola, resp nic nemala. Zamestnavatel(riaditelka a ostatni z vedenia) krical na moju mamu, vyhrazal sa policiou, sbs. Vymyslal si pochybne teorie o kradnuti jedla. Zapojil do toho dalsiu osobu, ktora nepracuje v kuchyni s tym, ze cez nu moja mama vynasa jedlo. Rovnako obvinil aj jej syna, ktory ju raz za cas navstivi v praci.
V praci na vratnici vykonavaju prehliadku tasiek, aj ked (podla mami) nemaju v zmluve povolenie takejto kontroly. K tomu sa im este snazia robit osobne prehliadky, ohmatavanie, vyvratenie vreciek.

Chcel by som napisat jej zamestnavatelovi, ale hladam pravne podklady, aby som nevyzeral ako idiot.

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak matka porusila pracovnu disciplinu, mal byt s nou spisany zaznam o tomto poruseni. Z toho vyplyvaju aj dane sankcie pre zamestnanca. Ak so zapisom a postupom zamestnavatela ona nesuhlasi, mala sa k nemu pisomne vyjadrit. Aj sa moze s podnetom obratit na inspektoriat prace a poziadat o presetrenie. ty by si nemal zasahovat do pracovno pravnych vztahov svojej matky.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    to chces pisat vo vlastnom mene? z akeho titulu?

    Zakonnik prace

    §177
    (2) Na ochranu svojho majetku je zamestnávateľ oprávnený vykonávať v nevyhnutnom rozsahu kontrolu vecí, ktoré zamestnanci vnášajú na pracovisko alebo odnášajú z pracoviska. Podrobnejšie podmienky určí zamestnávateľ v pracovnom poriadku. Pri kontrole sa musia dodržať predpisy o ochrane osobnej slobody a nesmie byť ponižovaná ľudská dôstojnosť.

    cize kontrola, len v ramci popisu v pracovnom poriadku - a neverim, ze tam je popisane aj ohmatavanie

    k pracovnemu poriadku ale ty, ktory tam nie si zamestnany nemas pristup ... to vsetko si musi riesit tvoja mama

    Vyhrazanie zamestnavatela zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.