Zavrieť

Porady

darovacia zmluva - vratenie daru

Dobry den,
mame taky problem.
Stari rodicia postavili dom s 3 bytovymi jednotkami a darovali ho 3 surodencom.
Jeden sa po case ozenil a priviedol si manzelku, pred 3 rokmi zomrel. Maju spolu syna, ona ma este dceru z prveho manzelstva. Po dedicskom konani, je pol domu na ich syna a pol na jeho manzelku. Uz to neviem ci je spravne, lebo dom dostal este ked ju ani nepoznal a nebola ani zosobaseni.
V darovacej zmluve je bod podla ktoreho mozu darcovia ziadat dar spat, ak sa bude hociktori z obdarovanych spravat zle voci ostatnym. A ona sa teraz sprava voci darcom velmi nepekne, nechce im ani dat vnuka a aj voci ostatnym, ktori spolu s nou obyvaju spolocny dvor. Chcela by som vediet, ci by mohli darcovia ziadat dar spat, ak sa nezacne spravat normalne, alebo ci po dedicskom konani, tato darovacia zmluva uz nie je platna.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Žiadať vrátenie daru je možné len od toho, komu bola vec darovaná.
    miselka99 A ak dostal od rodicov este predtym ako poznal manzelku, boli spolu 5 rokov a po smrti ma narok na polovicu darovanej nehnutelnosti, alebo ju ma dostat len ich potomok?
    Mária27 Manželka s vlastným synom dedia celý majetok poručiteľa.

    darovacia zmluva - vratenie daru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.