Zavrieť

Porady

sro alebo zivnost?

Zdravim, chcela by som sa opytat co by ste mi odporucili, momentalne bude v auguste rok co mam zivnost, no rozmyslam ci by nebolo lepsie prejst na sro, ale chcem sa poradit.
Zarabam v podstate len na 1 fakturu mesacne cez reklamny system adsense, takze musim byt registrovana podla 7a dph a podavat suhrne vykazy raz stvrtrocne. Do vydavkov si velmi nemam co dat a kedze znizili 40% pausalne vydavky na 400 aj nieco eur, rozmyslam nad sro. Dovodom je aj to ze od 1.7 zacinam platit socialne. A taktiez 25% dan nad 3400 eur. Je vhodnejsie prejst na sro ak predpokladate zisk 3000-6000 eur mesacne? Niekde citam ze sro nemusi platit ani ZP ani SP, ako je to teda? Dakujem
KEJKA v čom sa líši tvoja otázka od stovky iných otázok tohto typu? čo tak použiť vyhľadávač? máš tu hromadu odpovedí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sro neplatí SP, ZP. Odvody platí vtedy, ak má zamestnancov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusia Artuková fajn lenze ako by to bolo v mojom pripade? Musela by som sa v sro zamestnat a platit odvody tak isto ako teraz ked mam zivnost?
    KEJKA nemusí sa zamestnať, ale každý musí byť povinne poistený v ZP. Môžeš sa teda zamestnať, alebo sa môžeš registrovať ako dobrovoľne nezamestnaný.
    Ale aj toto je na Porade riešené 100x, nie si žiadna výnimka, preto som ťa odkázala na vyhľadávanie.
    Lusia Artuková Ano rozumiem, len mi pride ze mam tak blbe otazky ze sa nanich asi nikto nepytal este Teda po lopate nemusim byt zamestnany ale prijem poberat a pritom platit len ZP?
    KEJKA ked poberáš príjem, tak si zamestnaná, či ako to myslíš? Bez právneho dôvodu príjem z s.r.o. poberať nemôžeš. definuj, čo myslíš pod príjmom.............
    Iba ZP platiť môžeš ako dobrovoľne nezamestnaná, teda BEZ PRÍJMU a po schválení RUZ si vyplatíš podiel na zisku a z toho tiež ide IBA odvod do ZP.
    Lusia Artuková no ako som to opisala hore, ak mam prijem z reklamnej sluzby na zivnost, tak co by sa vlastne zmenilo ak by sa to otvorilo na sro? asi potrebujem pokecat s uctovnikom, asi zlozite na mna
    KEJKA nemáš v úmysle živnosť zrušiť a podnikať v rámci sro? Ved o tom to je. Takže prestaneš mať príjem zo živnosti. Budeš nezamestnaná......?....
    a vrát sa na začiatok tejto diskusie.
      zbaliť

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    založenie SRO samostatne do 400, cez iných cca 550

    povinné PU

    v SRO nemáš odpočitateľnú položku (okolo 3500/rok) na seba
    Moja SRO alebo cez iných za 280

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.