Zavrieť

Porady

Doplnkový dôchodok

Kolegyňa dovŕšila 50 rokov a v r. 2005 začala poberať doplnkový dôchodok /či je to správny výraz - teda netuším/ vo výške zhruba 1800,- Sk/štvrťrok. Suma vo výške 1/3 z nasporenej sumy jej bola vyplatená naraz.
Moja otázka - podlieha tento príjem dani z príjmu podľa par. 7 ods. 1 písm. d)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pepa
    Kolegyňa dovŕšila 50 rokov a v r. 2005 začala poberať doplnkový dôchodok /či je to správny výraz - teda netuším/ vo výške zhruba 1800,- Sk/štvrťrok. Suma vo výške 1/3 z nasporenej sumy jej bola vyplatená naraz.
    Moja otázka - podlieha tento príjem dani z príjmu podľa par. 7 ods. 1 písm. d)?
    Tieto príjmy sú zdaňované zrážkovou daňou podľa § 43 už pri vyplácaní platiteľom dávky (Doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou), takž by sa už nemali zdaňovať.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Chobot
    Tieto príjmy sú zdaňované zrážkovou daňou podľa § 43 už pri vyplácaní platiteľom dávky (Doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou), takž by sa už nemali zdaňovať.
    Ďakujem veľmi pekne - v tomto mám medzery.

    No našla som to § 43 ods. 3 písm. e). Tento príjem uviesť či neuviesť do DP a odpočítať či neodpočítať zrazený preddavok od daňovej povinnosti - je vôbec možné zrážkovú daň v tomto prípade považovať za preddavok?
    Naposledy upravil Pepa : 10.03.06 at 11:34

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pepa
    Ďakujem veľmi pekne - v tomto mám medzery.

    No našla som to § 43 ods. 3 písm. e). Tento príjem uviesť či neuviesť do DP a odpočítať či neodpočítať zrazený preddavok od daňovej povinnosti - je vôbec možné zrážkovú daň v tomto prípade považovať za preddavok?
    Podľa môjho názoru tieto prííjmy netreba uvádzať do DP. Obdobne je to aj napr. s úrokmi z vkladov v bankách. Tam máš tiež úrokový výnos, ktorý je zdaňovaný zrážkou pri jeho pripísaní a tieto príjmy sa neuvádzajú v DP.

    Tá porada je dnes ozaj strašne pomalá a nedostupná ako Antarktída.

    P.S. meno si uhádla, nechcem Ťa ( Martinko Klingáčik)

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Chobot
    Podľa môjho názoru tieto prííjmy netreba uvádzať do DP. Obdobne je to aj napr. s úrokmi z vkladov v bankách. Tam máš tiež úrokový výnos, ktorý je zdaňovaný zrážkou pri jeho pripísaní a tieto príjmy sa neuvádzajú v DP.

    Tá porada je dnes ozaj strašne pomalá a nedostupná ako Antarktída.

    P.S. meno si uhádla, nechcem Ťa ( Martinko Klingáčik)
    .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.