Zavrieť

Porady

Ako zaradiť tovar bez dokladu do podnikania.

Potrebujem radu ohľadom šiat z ebay. Nakúpila som asi 20 šiat, ku ktorým nemám faktúru-doklad. Ako to dať do podnikania? Požičovne? Ako potom preukázať prípadnej kontrole pôvod šiat? Aj pri vklade osobného majetku som povinná preukázať pôvod šiat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    To neostal žiadny doklad od nákupu ? Veď už iba kvôli prípadnej reklamácii treba niečo mať, aspoň doklad o platbe dobierky, alebo z účtu.
    Ak niet dokladu o platbe, tak sa ťažko uplatňujú výdavky.... iné nehrozí. Pri inom preukazovanie pôvodu nebude hádam až taká nutnosť.... ak raz chcem s niečím začať. Začni ... a hotovo ... nech sa deje, čo sa deje. Prídu aj ďalšie problémy, popri ktorých tieto dopadnú ako úplne malé.
    alena992 Nemám žiaden doklad, kupila som šaty cez ebay a jediné čo má je platba cez paypay, ale to nie je faktúra, to mi danováci neuznajú :-( v tom je problém.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No proste zdaníš celú sumu za požičanie. Nemáš možnosť si uplatniť výdavky, keďže žiadne nemáš.
    alena992 šaty som súpila cez ebay, paypal ale nemám faktúru. toto je problém. :-( Možem tie šaty odkúpiť do požičovne odo mna? či to sa nedá?
    a_je_to od seba sebe nie. Ale ... skús od mamy, sestry, švagrinej, susedy... aj jednotlivo. Stručnú kúpnu zmluvu a podpis dokladu o výdavku. Je to bežný občiansky odpredaj, ktorý je u príjemcu oslobodený podľa § 9/1/c.

    Ako zaradiť tovar bez dokladu do podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.