Zavrieť

Porady

spotreba nafty-praca v lese

Hm mam dilemu pretoze jeden moj klient je zivnostnik a tazi drevo v lese s traktorom...Neviem si realne predstavit ako urcit jeho spotrebu nafty, on sam mi povedal ze to je skratka nekvantifikovatelne...jeden den minie 10 l ale staci aby zapadol a minie aj 50 l nafty za den...ja mu davam blocky z nafty do nakladov v plnej vyske kedze ma dva traktory ale aj tak rozmyslam ako to dat na papier tu spotrebu...nemate niekto s tym uz skusenost?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Ahoj, môj známy tiež takto isto podniká a všetku naftu - všetky bločky si uplatní, ale spotrebu nikdy nepísali asi to nie je potrebné. Je to potrebné asi len pri červenej nafte.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tiež účtujem podobnú prevádzku a nikdy od nás daňováci nežiadali aby sme im preukazovali spotrebu. Ono je to ťažké určiť.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ved prave a keby to niekto vyzadoval tak si urcim taku normohodinu ze to v zivote nespotrebujem za rok aj keby som mal vyrubat pol slovenska .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nákup nafty je v takomto prípade preukázateľný aj pre výdavky.
    Dalo by sa to možno kontrolovať porovnaním medzi rokmi, alebo aby nebol nákp v mesiaci, ked preukázateľne neťažil.
    Daniarom ale toto musí stačiť.

    spotreba nafty-praca v lese

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.