Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Patrí za celý máj a ešte za dni v júni, až do dňa, kedy Ti "povedzme " dajú okamžité skončenie pracovného pomeru pre hrubé a závažné porušenie pracovnej disciplíny.
    Čiste vymyslená otázka, skutočnosť neexistujúca, či?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Patrí. Aj za 1.- 8. 6., ak ich odpracuješ. Ale pozri si, či nemáš v pracovnej zmluve dohodnuté, že v prípade, ak pracovný pomer skončí z určitých (vymenovaných) dôvodov, zamestnávateľ má právo na náhradu - škody, ušlého zisku, nákladov na zaškolenie- vo výške napr. mesačného platu, tak teoreticky by ti mal mzdu vyplatiť, a dohodnúť s tebou spôsob vyplatenia náhrady, ale môže sa stať, že bude trvať na vysporiadaní už pri poslednom výplatnom termíne a mzdu si ponechá. Doporučujem pri vybavovaní výstupných formalít dávať pozor na to, čo podpisuješ. Ak si zamestnávateľ nezabezpečil súhlas s takouto "zrážkou zo mzdy" priamo pri nástupe.

    Ak odpracujem cely maj a zamestnavatel mi da povedzme 8 juna okamžitu vypoved pre hrube porušenie pracovnej discipliny patri mi mzda za maj???? dakujem za poradenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.