Zavrieť

Porady

Zrusenie zivnosti - platenie dane

Ahojte,

nedavno som si zalozil SROcku, ale zaroben mam este zivnost. Ku koncu juna ukoncim zivnost a od jula sa zamestnam u seba vo firme. Danovy zaklad na zivnost som mal maly, ani by som neplatil dan. Mal som vsak nedoplatok v Socialnej poistovni a aj v zdravotnej poistovni, vyplatil som okolo 4000 eur, boli to podlznosti za rok 2011 a rok 2012.

Mozem si tieto platby za minule obdobie odpocitat, teda si znizim zaklad dane (asi je to zaklad) o platby za tychto 6 mesiacov roku 2013 a zaroven mozem odpocitat tych 4000 eur co som zaplatil nedoplatok?

Ak si vystavim fakturu na zivnost, trebars 15 tisic eur, prevediem peniaze z uctu mojej SROcky na zivnostensky ucet a potom ukoncim zivnost, tak predpokladam, ze odvody zo zivnosti uz platit nebudem a dan zaplatim taku, aka mi vyjde. Mam pravdu?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V daňovom priznaní za rok 2013 si uplatníte uhradené bežné poistenie do SP a ZP v roku 2013 a zároveň aj uhradené nedoplatky do SP za rok 2011 a 2012.Áno toto kľudne ako SZČO môžete dať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane .
    Pokiaľ ako SZČO niečo predáte ,ale dodáte služby s.r.o. , tak samozrejme , že 15 000 eur bude Vašim príjmom zo živnosti, ktoré vstúpia do celkových prijmov a podliehajú dani z prijmu . Ak ukončíte živnosť , tak v súlade so zákonom sa na SP a ZP odhlásite .SP platiť nebudete , ale ZP Vám môže poslať RZZP , ktorého výsledkom môže byť aj nedoplatok ZP .Všetko záleží od Vášho príjmu a VZ .V s.r.o. ak budete zamestnancom, tak spoločnosť bude za Vás platiť odvody ako za zamestnanca.Samozrejme , že ak sa bude jednať o jednoosobovú s.r.o. tak spoločnosť musí mať aj príjem .....ale to Vy viete .

    Zrusenie zivnosti - platenie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.