Zavrieť

Porady

Dobrovoľná registrácia DPH

Čítam predošlé príspevky o finančnej zábezpeke a nie som si istá, či je stanovisko DÚ správne, či posúdili všetky okolnosti pri stanovení jej výšky.
Mám tiež otázku na zábezpeku pri dobrovoľnej registrácii:
SRO chce byť platca DPH, za uplynulé 3 roky neboli žiadne výnosy, kedysi bola zriadená pre hlavnú činnosť - stavebníctvo, ale po úraze spolumajiteľa sro zostala stagnovať.
Spolumajiteľka a zároveň konateľka sro podniká cca od roku 1998 ako SZČO, má zamestnancov, platcom DPH je zhruba 14 rokov, nikdy nemala žiadne nedoplatky na daniach, odvodoch, dodávateľom platila tiež vždy v stanovenom termíne. Chcela by svoju podnikateľskú činnosť ako SZČO ukončiť a pracovať v tom istom odvetví v sro. Má veľa zásob tovaru, predala by ho sro, ale najskôr treba registrovať sro pre DPH. Problém je výška zábezpeky, bojí sa, že v prípade vysokej čiastky sa stane platobne neschopnou , nechce si pokaziť meno u dodávateľov.
Potrebovala by som vedieť, či je možné po podaní žiadosti na registráciu DPH v prípade vysokej zábezpeky zrušiť registráciu, alebo by stačilo spolu so žiadosťou podať na DÚ sprievodný list, v ktorom by sa uviedla požiadavka, že v takom prípade ruší žiadosť o registráciu.
Nevie niekto poradiť ? Veľmi ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja vidím ako jednu z možných rád - ísť osobne za správcom dane a dohodnúť sa s ním.Avšak treba počítať s tým , že sám správca dane o zábezpeke nerozhoduje Je tam hranica zábezpeky, v ktorej sa môžu pohybovať pri zvážení plnenia si daňových povinností.Zábezpeka sa platí pred registráciou , takže ak nezaplatí , nezaregistrujú firmu za platiteľa DPH . Zákon o DPH §4c Zábezpeka na daň http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2013-a.html#4c


    Dopĺňam .....pýtate sa na hranicu ..
    (2) Žiadateľovi o registráciu uvedenému v odseku 1 určí daňový úrad rozhodnutím výšku zábezpeky na daň, ktorá je najmenej 1 000 eur a najviac 500 000 eur. Pri určení výšky zábezpeky na daň prihliadne daňový úrad na riziko vzniku nedoplatku na dani zdaniteľnej osoby. Žiadateľ o registráciu je povinný zložiť zábezpeku na daň do 20 dní od doručenia rozhodnutia o zložení zábezpeky na daň.

    Takže jej platobná schopnosť je dobrá , tak môže skončiť na minimálnej hranici .
    Moja klientka napríklad nemusela zložiť zábezpeku vôbec.Má oslobodenú činnosť okrem zdaňovanej ,máme koeficient a nepredpísali jej zábezpeku .Nemusí to byť v každom prípade.
    Naposledy upravil Zita5 : 06.06.13 at 11:31
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Replasťačka aká je hranica ( od - do ) ?
    Replasťačka myslela som, že nie je stanovaná
    Zita5 Doplnila som moju odpoveď .
      zbaliť

    Dobrovoľná registrácia DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.