Zavrieť

Porady

opravy balkonov v bytovom dome

pred 4 rokmi som si na vlastne naklady opravila balkon kyvajuci sa odhnitý , ludia v dome neboli schopný dohodnut sa na oprave,teraz sa budu opravovať ostatne balkony z fondu opráv a moj balkon chce vyhodiť!!!!aj s novou strieškou. Je to možne???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ajustek akoje to možne?keby som ho nechala odhniť a niekomu padnúť na hlavu bola by to moja vina. Nechám si ho vymeniť na vlastne naklady a teraz toto*??
    erik555 nerozumiem! ako by to mala byt tvoja vina, ked ostatni v bytovom dome o tom vedeli a nechceli to riesit?

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    ako je mozne, ze taky balkon v havarijnom stave, ako popisujes, si na vlastne naklady dala opravit?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajustek asi taky, že v našom dome som v tom čase robila predsedu spoločenstva a chceli sme opravovať balkony poprípade aj zatepliť dom, ale ludia v našom dome balkony stale odsuvali a odsuvali a nevedeli sa dohodnuť na oprave a ja kedže byvam na štvrtom poschodí ,bali sme sa isť na balkon tak som sa naštvala a dala som si ho opraviť .
    erik555 ako ste sa nevedeli dohodnut na havarijnom stave balkona? Snad na taku vec ste si mali zavolat aj odbornika a ostatni by to uz hadam neodsuvali.
    julysak Keby si sa nerozhodovala citmi ( " tak som sa naštvala a dala som si ho opraviť " ) , ale rozumom nebola by si teraz naštvaná = ZBYTOČNE si sa 2x naštvala
    ajustek ja nechcem nič nech opravia ostatne a moj mi nechaju!!!!
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Jaj, moja zlatá, aj kúštek. Časy sa menia, zákony tiež!


    (3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov a lodžií.

    Pred zmenou zákona z roku 2010 zákon umožňoval sa vlastníkom dohodnúť ako čo uhradia z FPOaÚ. Od 1.4.2011 zákon takúto možnosť už neumožňuje! Ale všetci vlastníci bytov v dome, môžu. Ak jeden nie, nemôžu!
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mackoivan ak jeden nie (nesúhlasí) nemôžu.?? Tak o tom neviem- myslel som, že rozhoduje nadpolovičná väčšina a veto jedného vôbec neplatí
    sito Ivan, ak všetci ako jeden, tak je to sto percent! Ale, ak jeden, nie, tak je to minimálne 50 : 50 %, či nie? V bytovom dome 2 : 2 vlastníkom podľa 182 ...
    marjankaj zákon 182/1993
    §2
    (2) Bytovým domom (ďalej len "dom") sa na účely tohto zákona rozumie budova, v ktorej je viac ako polovica podlahovej plochy určená na bývanie a má viac ako tri byty a v ktorej byty a nebytové priestory sú za podmienok ustanovených v tomto zákone vo vlastníctve alebo spoluvlastníctve jednotlivých vlastníkov a spoločné časti domu a spoločné zariadenia tohto domu sú súčasne v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytových priestorov.

    Teda maximálne 1/4.
    T.František Keď sa môžem opýtať, o akej zmene, a ktorého zákona hovoríš Sito ??
    sito Už 1.4.2010, najneskôr od 1.4.2011 zákonom 70/2011, zákon 182/1993.

    Že dve tretiny mohli rozhodnúť o inej tvorbe FPOaÚ ako podľa m2. Od 1.4.2011 už nie!!!
    julysak 182/1993
      zbaliť

    opravy balkonov v bytovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.