Zavrieť

Porady

Peňažný denník a pokladničná kniha

Dobrý večer poraďaci, mam jednu otázočku:
Chcela by som vedieť či na konci roka musí sedieť príjem a výdaj /či sa musí rovnať/ v pen. denníku a v pokladničnej knihe. Zostatok sa mi rovná, ale príjmy a výdaje nie. Mala som tam nejaké dobropisy a je to asi kôli nim. Je to OK?
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lydinka
Dobrý večer poraďaci, mam jednu otázočku:
Chcela by som vedieť či na konci roka musí sedieť príjem a výdaj /či sa musí rovnať/ v pen. denníku a v pokladničnej knihe. Zostatok sa mi rovná, ale príjmy a výdaje nie. Mala som tam nejaké dobropisy a je to asi kôli nim. Je to OK?
Dobré ráno, ano Lidka musí sa rovnať, pretože cez pokladňu idú peňažné operácie. A čo účtuješ v PD tak sa len prenáša do pokladne, vytlačená pokladňa je vlastne súčasť PD. Ale to je divné ak sa ti rovná zostatok v pokl. musí sa rovnať aj ostatné. Pozrel som u seba do PD a pokl. a sedí na "halier"
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Manual
Dobré ráno, ano Lidka musí sa rovnať, pretože cez pokladňu idú peňažné operácie. A čo účtuješ v PD tak sa len prenáša do pokladne, vytlačená pokladňa je vlastne súčasť PD. Ale to je divné ak sa ti rovná zostatok v pokl. musí sa rovnať aj ostatné. Pozrel som u seba do PD a pokl. a sedí na "halier"
Ahoj, MANUAL, neviem kde som urobila chybu ale v pokladni mám aj príjmy aj výdavky presne o sumu toho dobropisu vyššie, pritom zostatok sedí. Yaujímavé je, že dobropisov som mala viac, a vyskakuje mi suma iba jedného. Ten dobropis som účtovala ako došlú FA s mínusom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lydinka
Ahoj, MANUAL, neviem kde som urobila chybu ale v pokladni mám aj príjmy aj výdavky presne o sumu toho dobropisu vyššie, pritom zostatok sedí. Yaujímavé je, že dobropisov som mala viac, a vyskakuje mi suma iba jedného. Ten dobropis som účtovala ako došlú FA s mínusom.
Ty si účtovala dobropis pokladňou , dosť je nejasná otázka , rozšír .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lydinka
Ahoj, MANUAL, neviem kde som urobila chybu ale v pokladni mám aj príjmy aj výdavky presne o sumu toho dobropisu vyššie, pritom zostatok sedí. Yaujímavé je, že dobropisov som mala viac, a vyskakuje mi suma iba jedného. Ten dobropis som účtovala ako došlú FA s mínusom.
Lydinka, pozri si, či na ten dobropis máš v pokladni príjem a nie náhodou výdaj.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bol to dobropis odberateľsky alebo dodavateľský ?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

ondrejvla
Lydinka, pozri si, či na ten dobropis máš v pokladni príjem a nie náhodou výdaj.
Ahoj Vlasti, mam to zaučtovane do pokladne ako prijem v hotovosti, pretože firma mi to v hotovosti aj vyplácala. Nemám to mať aj v pokladni zaúčtované ako v peňažnom - ako výdavok s mínusom?
Ď.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
Bol to dobropis odberateľsky alebo dodavateľský ?
FA došlá - nákup tovaru, tovar bol poškodený, prebehla reklamácia a následne mi ho dodávateľ dobropisoval.
lydinka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lydinka
Ahoj Vlasti, mam to zaučtovane do pokladne ako prijem v hotovosti, pretože firma mi to v hotovosti aj vyplácala. Nemám to mať aj v pokladni zaúčtované ako v peňažnom - ako výdavok s mínusom?
Ď.
Ak to máš dodávateľský dobropis , to znamená , že Vám dobropisuju tovar resp. službu ,ktorú si účtovala pri úhrade do výdavkov .

Já by som účtovala pokladňa príjem , pretože Ti vyplácali dobropisovanú sumu v hotovosti- oproti VOZD mínusom podľa členenia-tovar.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
Ak to máš dodávateľský dobropis , to znamená , že Vám dobropisuju tovar resp. službu ,ktorú si účtovala pri úhrade do výdavkov .

Já by som účtovala pokladňa príjem , pretože Ti vyplácali dobropisovanú sumu v hotovosti- oproti VOZD mínusom podľa členenia-tovar.
V pojkladni to mám ako príjem, neviem čo mam teda zle.
Ď.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lydinka
V pojkladni to mám ako príjem, neviem čo mam teda zle.
Ď.
V pokladni ako príjem a oproti zápis máš čo ?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
V pokladni ako príjem a oproti zápis máš čo ?
Tak, a som v peknej kaši, nemam žiadny oproti. Čo by som tam mala mať?
Ď.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=lydinka]Tak, a som v peknej kaši, nemam žiadny oproti. Čo by som tam mala mať?
Ď.[/quot

Lydinka však hore v príspevku som Ti uviedla , že musíš zaúčtovať oproti zápis mínusom , to znamená že ešte musíš dať tú istú sumu v tom riadku mínusom u Teba je to myslím v tovare , lebo sa jednalo o vrátenie tovaru .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Ak to máš dodávateľský dobropis , to znamená , že Vám dobropisuju tovar resp. službu ,ktorú si účtovala pri úhrade do výdavkov .

Já by som účtovala pokladňa príjem , pretože Ti vyplácali dobropisovanú sumu v hotovosti- oproti VOZD mínusom podľa členenia-tovar.

Toto bola odpoveď , ktorú si zrejme zle prečítala .
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
Toto bola odpoveď , ktorú si zrejme zle prečítala .
Zitka prečítala, ale asi veľmi tomu nerozumiem. Teda tomu "oprotil"
Ja to mám v PENDEN nahodené ako výdavok za nákup tovaru s mínusom, ale v pokladni to mám iba ako príjem, ku dnu, kedy mi to firma vyplatila.
Nehnevaj sa, ale nejak mi to nepáli. Ď
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lydinka
Zitka prečítala, ale asi veľmi tomu nerozumiem. Teda tomu "oprotil"
Ja to mám v PENDEN nahodené ako výdavok za nákup tovaru s mínusom, ale v pokladni to mám iba ako príjem, ku dnu, kedy mi to firma vyplatila.
Nehnevaj sa, ale nejak mi to nepáli. Ď

1/Pri nákupe si účtovala výdaj pokladňa/banka oproti zápis výdavky ovplyvňujúce TD - tovar .

Zistili ste , že je tovar poškodený , potom si mala účtovať:

2/príjem pokladňa /za dobropis/ a oproti zápis výdavky ovplyvňujúce ZD mínusuješ tovar v sume dobropisu , čiže napríkla - 50 000

Vyzerá to takto :
pokladňa plus
tovar mínus

Už neviem ako by som Ti to mala vysvetliť .
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
1/Pri nákupe si účtovala výdaj pokladňa/banka oproti zápis výdavky ovplyvňujúce TD - tovar .

Zistili ste , že je tovar poškodený , potom si mala účtovať:

2/príjem pokladňa /za dobropis/ a oproti zápis výdavky ovplyvňujúce ZD mínusuješ tovar v sume dobropisu , čiže napríkla - 50 000

Vyzerá to takto :
pokladňa plus
tovar mínus

Už neviem ako by som Ti to mala vysvetliť .

jedná sa o JU? lebo ja to mam v jU
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lydinka
jedná sa o JU? lebo ja to mam v jU
Ja to už asi vzdávam , ja píšem v rámci JÚ.

Lidynka ja výraz oproti používam v JÚ , pretože aj tam máš na jednej strane pokladňa príjem , výdaj alebo banka príjem , výdaj a
na strane druhej máme príjem OVZD s členením a výdavky OVZD s členením

Možno bude niekto lepší vo vysvetľovaní .
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
Ja to už asi vzdávam , ja píšem v rámci JÚ.

Lidynka ja výraz oproti používam v JÚ , pretože aj tam máš na jednej strane pokladňa príjem , výdaj alebo banka príjem , výdaj a
na strane druhej máme príjem OVZD s členením a výdavky OVZD s členením

Možno bude niekto lepší vo vysvetľovaní .

Zitka, to nie je tým, že vysvetluješ, ale mnou - spala som tri hodiny, a tak to radšej zabalím,zajtra sa k tvojim príspevkom vrátim - dúfam že to pochopím, myslím, že nie som úplný debo. Ale aj tak ti veľmi pekne dakujem, mala si so mnou trpezlivosť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lydinka
Zitka, to nie je tým, že vysvetluješ, ale mnou - spala som tri hodiny, a tak to radšej zabalím,zajtra sa k tvojim príspevkom vrátim - dúfam že to pochopím, myslím, že nie som úplný debo. Ale aj tak ti veľmi pekne dakujem, mala si so mnou trpezlivosť.

Lýdia,
skús si urobiť takúto skúšku : tam kde máš úhradu dobropisu si daj nulu, taktiež do pokladne nulu a uvidíš, či máš chybu v tomto.Ale najskôr si to zapíš na lístok, kde si opravovala, aby si sa potom v tom vyznala. Ak ti to nebude súhlasiť ani potom, tak máš chybu niekde inde. Zápis oproti - je ten zápis, čo máš v PD v hotovosti, tak musíš mať aj v pokladnici v hotovosti. Buď to máš prenesené do pokladnice 2x, čo tiež môže byť jedna z možných chýb, alebo nesprávne zapísané.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

ondrejvla
Lýdia,
skús si urobiť takúto skúšku : tam kde máš úhradu dobropisu si daj nulu, taktiež do pokladne nulu a uvidíš, či máš chybu v tomto.Ale najskôr si to zapíš na lístok, kde si opravovala, aby si sa potom v tom vyznala. Ak ti to nebude súhlasiť ani potom, tak máš chybu niekde inde. Zápis oproti - je ten zápis, čo máš v PD v hotovosti, tak musíš mať aj v pokladnici v hotovosti. Buď to máš prenesené do pokladnice 2x, čo tiež môže byť jedna z možných chýb, alebo nesprávne zapísané.
Idem ešte skúsiť tú nulu, zatial dakujem Vlasti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať