Zavrieť

Porady

Peňažný denník - jednoduché účt.

Ja len začínam viesť peň. denník - jednoduch. účt. Mám tam evidovať aj odvody do Zdrav. poisť., soc. poisť. za SZČO, zamestnávateľa i zamestnanca ako výdavky ovplyvňujúce základ dane? A odvedenú daň z príjmu SZČO, daň z príjmu zamestnanca, odvedenú DPH ako výdavky neovplyvňujú základ dane? Rozmýšľam dobre? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    to sú základné otázky zákona o dani z príjmu. Naštuduj od základu zákon. Odvody - výd ovpl. ZD, daň z miezd - výd ovpl.ZD, daň z príjmu SZČO a DPH - výdavok neovpl.OZD / pozor len u plátcu DPH/.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Dobre uvažuješ. Preddavok dane z príjmu zo závislej činnosti zamestnanca zaúčtuješ do stĺpca mzdy. Odvody zo mzdy, ktoré platí zamestnanec, tiež zaúčtuj do stĺpca mzdy. Ostatné do stĺpca platby do fondov. Teda, ak účtuješ ručne.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ahojte práve účtujem v JU a výpis z bankového účtu. Kde mám zaúčtovať príjem z dohody o vykonaní práce, ktorý je zdanený. Do kolónky príjem zdanený zrážkou u zdroja. Alebo do iný nezdaniteľný príjem?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    va1ke
    ahojte práve účtujem v JU a výpis z bankového účtu. Kde mám zaúčtovať príjem z dohody o vykonaní práce, ktorý je zdanený. Do kolónky príjem zdanený zrážkou u zdroja. Alebo do iný nezdaniteľný príjem?
    A kde to dávaš POZ alebo PNZ ?

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    poradaK
    Ja len začínam viesť peň. denník - jednoduch. účt. Mám tam evidovať aj odvody do Zdrav. poisť., soc. poisť. za SZČO = výdavky ovplyvňujúce základ dane - odvody do fondov, zamestnávateľa = takisto do výdavkov ovplyvň.zákl.dane-odvody do fondov i zamestnanca = výd.ovplyvň.základ dane - mzdy ako výdavky ovplyvňujúce základ dane? A odvedenú daň z príjmu SZČO = výdavky neovpl.základ dane, daň z príjmu zamestnanca = výdavky ovplyvňujúce základ dane-mzdy, odvedenú DPH ako výdavky neovplyvňujú základ dane = správne? Rozmýšľam dobre? Vďaka.
    BAVI

    Peňažný denník - jednoduché účt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.