Zavrieť

Porady

Je nejaký časový interval,kedy je možné vrátiť prenájom obecného bytu bez udania dôvodu?V Obč.zákonníku som sa nič také nedočítala.

Dostala som obecný byt.Do 7 dní som ho vrátila.Obec odmieta prevziať byt ,vrátiť zábezpeku,že až nový nájomca musí prevziať byt.Je to správne?Mám platiť nájom,aj keď v byt neužívam?
Naposledy upravil miska1973 : 19.06.13 at 09:21
arizona nezakladaj kazdu pol hodinu duplicitnu otazku,!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V nájomnej zmluve máš uvedený spôsob skončenia nájmu alebo odstúpenia od zmluvy.
    Ak nie sú splnené dôvody na odstúpenie od zmluvy môžeš podať výpoveď s dohodnutou výpovednou dobou alebo sa s prenajímateľom dohodnúť na kratšej výpovednej dobe.

    Lehota odstúpenia od zmluvy do 7 dní je len pri pri podomovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb a pri zásielkovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb, ak tovar alebo vecné plnenia a výkony z poskytnutej služby kupuje fyzická osoba a tie jej neslúžia na výkon zamestnania, povolania alebo podnikania.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Poriadne čítaj čo máte napísané v zmluve?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Precitaj si zmluvu, najma cast o vypovednej dobe.
    Byt si prevzala, zacal platit najomny vztah, ktory sa neda ukoncit len tak zo dna na den, ani tam nie je hranica na odstupenie od zmluvy do 7 dni bez dovodne, odstupit by si mohla napr. ak by predmet najmu nebolo mozne uzivat podla zmluvy (co asi neplati).
    Plati riadny najomny vztah, ked das vypoved z najmu, najom plati este do konca vypovednej lehoty, pokial sa nedohodnete inak (co ste sa zjavne nedohodli). Natiska sa otazka, preco si ten byt vlastne preberala?
    miska1973 Zmena životnej situácie
    Katy a R nuž len dohodnúť sa nejako ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Okrem zmluvy, ktorú si podpísala, pozri lepšie aj obč zák .. §§ 676 - 679. - a výpovedná lehot zo zákona je 3-mesačná
    zbytočne zakladáš nové témy ...
    miska1973 Všetkým ďakujem za komentáre a rady.

    Je nejaký časový interval,kedy je možné vrátiť prenájom obecného bytu bez udania dôvodu?V Obč.zákonníku som sa nič také nedočítala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.