Zavrieť

Porady

Faktura za sprostredkovanie predaja z CZ - DPH

Dodavatel z CZ neplatca dph nam fakturuje sprostredkovanie predaja tovaru. Fakturu vystavil s ceskou dph. Je to vobec spravne? Nemali by sa registrovat ako platca dph v CZ a vystavit fakturu bez dph a my si ju samozdanit?
Ako zauctovat fakturu z pohladu dph a dane z prijmu (co s tou ceskou dph)?

Prisla faktura bez DPH, ale stale dodavatel nie je platcom dph. Samozrejme mam si to samozdanit a mam narok aj na odpocet? Dufam, ze nebude problem na nasej strane, ze dodavatel sa podla dokladu asi neregistroval?
Naposledy upravil ingak : 22.06.13 at 20:26 Dôvod: novy doklad
KEJKA je na faktúre odkaz, že si povinný platiť daň ako príjemca?
ingak Faktury som dostala dve rovnake, akurat jedna je rozpisana s ceskou dph a druha je v nulovej dph. Predpokladam, ze sa zmylili, lebo fakturu vyplnali na nete v nejakom free programe. Dodavatel nie je platcom, na fakture nie je uvedene nic ohladom povinnosti platcu dph, ani ziaden podobny text. Chcela som poradit, ci ked si to samozdanim a odpocitam - cize moja dph bude z toho nula, ci to bude ok a nemam starosti uhanat dodavatela (aj tak je to neskoro), aby si to dali do poriadku.
Ale ako pises Kejka, ze ja si povinnost splnim, tak z nasej strany to bude vporiadku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemôže fakturovať so žiadnou DPH, ak je neplatca DPH.
    Poskytol vám službu, tak sa musí registrovať ešte pred jej dodaním.
    Možno požiadal o registráciu, mal by ti o tom predložiť doklad, len ešte nemá pridelené ičDPH. Doplnil si, že teda vám nefakturoval s českou DPH, to si si teda vymyslel? Skutočnosť je taká, že vám poslal fa bez DPH? Z doplnenia to tak vyplýva.
    Na faktúre musí byť uvedené, že si povinný platiť DPH - resp. iné znenie v rovnakom význame.
    Samozdanením si splníš svoju povinnosť, problém bude mať dodávateľ.
    Naposledy upravil KEJKA : 23.06.13 at 06:20

    Faktura za sprostredkovanie predaja z CZ - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.