Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru a zdravotná poisťovňa

Dobrý deň.
Ukončila som pracovný pomer. Pracovala som počas rodičovskej dovolenky, ktorá stále trvá. Je potrebné ísť na zdravotnú poisťovňu oznámiť, že som ukončila pracovný pomer? Pýtam sa, aby mi potom náhodou neprišlo niečo platiť, pretože som neoznámila zdrav. poistovni ukončenie pracovného pomeru a nového platcu zdr. poistenia. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Zánik zdrav. poistenia z dôvodu ukončenia prac. pomeru nahlasuje zamestnávateľ.
    MIRIAMA1 A nahlásenie nového platcu za mňa? Či netreba, ak som ďalej na rodičovskej dovolenke?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si iba zmenila miesto, všetky nahlasovačky rieši zam-eľ, starý aj nový.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MIRIAMA1 Nový zamestnávateľ nie je, som na rodičovskej - čiže úrad práce. Ešte ma zaujíma, že ak ma zamestnávateľ odhlásil, ako budú na úrade práce vedieť, že ma majú na zdravotné prihlásiť? Keďže ja som na rodičovskej. Na úrade som im neoznámila, že som sa zamestnala. Povedali mi, že to nie je potrebné. Len aby som si teraz nemusela zdravotné doplácať, ak ma úrad práce neprihlási na zdravotnú poisťovňu....
    Tweety Ty si na ÚP? Nemôžeš byť aj na RD aj tam.
    vieraaaa MIRIAMA1 asi myslí ÚP, odbor sociálnych vecí a rodiny - vypláca jej rodičovský príspevok
    MIRIAMA1 Tak som sa zle vyjadrila, som na rodičovskej dovolenke. Neviem, či to spadá pod úrad práce. Ak nie, ospravedlňujem sa.
    Tweety ÁNo, spadá, ja som myslela, že si na ÚP ako uchádzač o zamestnanie.
    veronikasad Miriam, choď do ZP prihlásiť sa ako poistenec štátu, keďže si mala starostlivosť o dieťa prerušené zamestnaním.
      zbaliť

    Skončenie pracovného pomeru a zdravotná poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.