Zavrieť

Porady

Evidencia nákladov a výnosov malého subjektu v elektroenegetike

Musím vyplniť do konca júna tabuľky pre urso ohľadne výroby elektriny vo fotovoltaickej elektrárni za minulý rok z účtovníctva PO - s.r.o. . Nie sú mi jasné niektoré údaje.Vyplňovali ste to ? Vedel by mi niekto s tým pomôcť ?
Naposledy upravil Viera : 27.06.13 at 09:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Viera firma PO s.r.o.
    lubko6394 Ja to vypĺňam ako občan, takže asi neviem. Vypĺňanie je pre mňa treba ak žiadam cenu na ďalší rok, minulý rok chceli akési hlásenie aj mimo, ale vyplniť sa dalo - lenže to bolo len o výrobe za predchádzajúce obdobia.
    Viera a nevieš mi poradiť, či sa dá niekde stiahnuť nejaké metodické usmernenie k tým tabuľkám ? pozerala som zákon,aj stránku URSO a všade sú len prázdne tabuľky a komentáre k nim minimálne...
    lubko6394 Je tá tabuľka tuto: http://www.urso.gov.sk/?q=content/in...ktroenergetika
    ? Ťažko radiť keď neviem aké tlačivo máš vyplniť. Odkiaľ ho máš ?
    Viera http://www.urso.gov.sk/?q=content/tl...3%A1-evidencia
    potrebujem vyplniť prílohu č. 11... tabuľku č. 61
    lubko6394 Tak, bohužiaľ. To čo je tam treba vyplniť sú údaje z podvojného účtovníctva a teda pravdepodobne ročná uzávierka na jednotlivých účtoch. Však zavolaj tomu Krchnakovi na stránke je tel.č.: 043/401 17 12
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...nerobila som to, ale podľa tej tabuľky, si si mala robiť v priebehu celého roka k jednotlivým druhom nákladov analytiku, resp. HS, inak to nevyplníš.
    Viera Väčšinu údajov mám a aj analytiku na fotovoltaiku som si robila, to nie je problém.Nie je mi jasný len jeden údaj v tabuľke týkajúci sa výnosov. Nie som si istá či tam chcú vykázať aj doplatok za vyrobenú energiu, čo je vlastne forma dotácie, alebo len tržby z predaja.

    Evidencia nákladov a výnosov malého subjektu v elektroenegetike

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.