Zavrieť

Porady

Chyby minuleho uctovneho obodobia

Ahojte, podarilo sa mi dnes zistit, ze som v roku 2012 mojou chybou uplatnila v danovych nakladoch (527) o 39,60 € viac za poskytnute stravne listky pre zam., ako som mala (s tym suvisi aj cerpanie socialneho fondu). Nakolko ide o malu sumu, chcela by som to v tomto roku len zuctovat opravnym zapisom, je to mozne alebo je nutne podavat dodatocne DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Účtovníctvo sa riadi iným zákonom ako dane. Zaúčtovať je možné v roku 2013, tak ako uvádzate a opraviť chybu minulého obdobia. Za predpokladu, že je možné otvoriť účtovné knihy, tak chybu možno opraviť aj v dotknutom období. Avšak pri sume 39,60 eur zrejme nebudeme hovoriť o tom, že účtovná závierka neodráža skučnosť a je významne skreslená. Takže zrejme optimálne je zaúčtovať opravu v roku 2013. A daňový postup ... ak sa zmení daňový základ smerom nahor, vzniká povinnosť podať dodatočné daňové priznanie k dani z prímov. Nasleduje už len zhodnotenie rizika pri takej nevýznamej sume.
    majenka1 Dakujem

    Chyby minuleho uctovneho obodobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.