Zavrieť

Porady

Moze mat srbsky obcan dva obcianske preukazy aj slovensky aj srbsky?

Vie mi niekto poradit , moze mat srbsky obcan ktory ma slovenske aj srbske obcianstvo dva obcianske preukazy ? Aj srbsky aj slovensky?Byva v srbsku tam sa zdrziava ,a ma starku na slovensku.Nie je to trestne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja viem o tom, ze vela "dolnozemskych Slovakov" si po 89 roku vybavovali aj slovenske pasy.Niektori sa aj vystahovali na SK,alebo tu studovali,ci pracovali .

    Sice sa narodili uz v Srbsku,/kde zije najvacsia komunita slov.potomkov/ale po rodicoch,ci prarodicoch boli Slovaci a hlasili sa k slovenskej narodnosti.
    Mozno aj toto je taky pripad.

    Blizsie info ziskas na cudzineckej policii

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    občianstvo sa rovná občiansky preukaz? veď občiansky preukaz môže mať aj cudzinec,ale to neznamená,že má aj občianstvo? či?
    iva 2411 dakujem pekne , chlapec zije s mamou v srbsku a ide studovat na slovensko na vysoku skolu , ,preto sa pytam pretoze po otcovi ma slovenske obcianstvo, kedze otec je slovak, a ide nam o stipendium kde je zacarovany bludny kruh vladne stipendium ako zahranicny slovak mat nemoze lebo ma slovenske obcianstvo a to vraj nesmie mat, aspon tak je to v podmienkach a slovenske stipendium musi mat na sk trvaly pobyt a slovenske obcianstvo a on ma aj srbske obcianstvo , nemozeme sa dopatrat k stpendiu pre neho ,aby sme mu nieco pomohli ,
    lujza.j Chodte sa pre istotu inf.,na mieste prislusnu cudzin.policiu .....alebo aj telefonicky....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dvojité občianstvo

    Právne predpisy umožňujú občanom SR mať okrem štátneho občianstva SR aj štátne občianstvo iného štátu len v určitých prípadoch. V praxi je preto možné, aby bol občan SR zároveň občanom inej krajiny (ak to umožňujú aj predpisy takejto druhej krajiny) a mal tak tzv. dvojité štátne občianstvo.

    http://mic.iom.sk/sk/obcianstvo/vseo...slovenska.html
    lujza.j nebola nejaká zmena, že ked prijmeš jedno druhé stratíš?

    Moze mat srbsky obcan dva obcianske preukazy aj slovensky aj srbsky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.