Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie nájomného

Prosím o radu.
Bývame v nájomnom dome, kde sú len 1 a 2 - izbové byty asi v pomere 1 : 3. Dnes 11. 07. asi väčšina z nás dostala vyúčtovanie energií za rok 2012. (Neskoro, ale predsa!) Podľa mojich vedomostí by mali byť platby za U. K. pre 2 - izbové byty rovnaké (tiež aj pre 1 - izbové). Ale na poslednej strane viacerých vyúčtovaní je rozpis bytov z ich spotrebou UK a elektriny, kde nie je ani jedna rovnaká cifra pre UK. Tak ako je to s tým UK??
Zdraví a ďakuje stela z "veľkomesta"
Usporiadat
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Ked nemate merace na radiatoroch, tak by to malo byt rovnake (samozrejme rozlohou rovnake byty)...aj ked neviem, ci v takomto pripade sa neberie do suvislosti aj pocet osob v byte. Ake je tam vykurovanie?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dominiksk Dominiksk

Dominiksk je offline (nepripojený) Dominiksk

Neuviedli ste ci mate merace alebo nemate ak nemate odpovedal erik555 ak mate rozhodujuca je spotreba podla meracov. Na druhej strane mozte mat rozne udaje ako napriklad nejaky priemer a podobne. Nezda sa mi aby ste mali na druhej strane spotreby za kazdy byt moze to byt za cely bytovy dom.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

erik555
Ked nemate merace na radiatoroch, tak by to malo byt rovnake (samozrejme rozlohou rovnake byty)...aj ked neviem, ci v takomto pripade sa neberie do suvislosti aj pocet osob v byte. Ake je tam vykurovanie?
vykurovanie sa nepočíta podľa počtu osôb
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Sito Ti to náležite vysvetlí ....

Ale inak ???
Riadna blbosť ....že rovnaké platby za UK ...
Povedzme , že :
- nájomca 1-izbového bytu šetrí na tom kúrení ...
- nájomca 2-izbového bytu má tie radiátory na plno otvorené ...

Platia síce v priemere rovnako , no jeden behá po byte v teplákoch narvatý a ten druhý v spodnom prádle ešte aj vetrá ...
Fasa priemer - vynikajúce platby ...že spravodlivé ???
Záver si z tohoto markantného príkladu urobí každý aj sám ...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

buchač
Sito Ti to náležite vysvetlí ....

Ale inak ???
Riadna blbosť ....že rovnaké platby za UK ...
Povedzme , že :
- nájomca 1-izbového bytu šetrí na tom kúrení ...
- nájomca 2-izbového bytu má tie radiátory na plno otvorené ...

Platia síce v priemere rovnako , no jeden behá po byte v teplákoch narvatý a ten druhý v spodnom prádle ešte aj vetrá ...
Fasa priemer - vynikajúce platby ...že spravodlivé ???
Záver si z tohoto markantného príkladu urobí každý aj sám ...
A preto vymysleli merace Ale aj to nemusi byt uplne tak spravodlive, kedze byty medzi sebou nie su izolovane
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
erik555
A preto vymysleli merace Ale aj to nemusi byt uplne tak spravodlive, kedze byty medzi sebou nie su izolovane
merače?
myslel si azda PRVN a to nie sú merače!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

stela31
Prosím o radu.
Bývame v nájomnom dome, kde sú len 1 a 2 - izbové byty asi v pomere 1 : 3. Dnes 11. 07. asi väčšina z nás dostala vyúčtovanie energií za rok 2012. (Neskoro, ale predsa!) Podľa mojich vedomostí by mali byť platby za U. K. pre 2 - izbové byty rovnaké (tiež aj pre 1 - izbové). Ale na poslednej strane viacerých vyúčtovaní je rozpis bytov z ich spotrebou UK a elektriny, kde nie je ani jedna rovnaká cifra pre UK. Tak ako je to s tým UK??
Zdraví a ďakuje stela z "veľkomesta"
stela, dobre, že ťa tá suma nevystrela. Vieš, ono je to tak, ak nemáte ništ na radiátoroch, ani pred radiátormi, čo by robilo rozdiely medzi bytmi, tak vlastníci bytov platia, sú im rozpočítané náklady domu za vykurovanie domu cez jednotlivé byty podľa vykurovaného objemu, m3, Ak majú byty, rovnakú výšku od podlahy po strop, stačí podľa m2, výsledok je rovnaký.

Vieš čo ma zaujalo? To, že na poslednej strane máte podiel jednotlivých bytov a súčet úhrad bytov, ktoré spolu sú náklady domu. Sú to vaše spoločné náklady, mate právo vedieť, či ste ich zaplatili a kto sa ako podieľal na ich úhrade. Inak, elektrinu si platíte každý sám. To čo ty uvádzaš ako náklady za elektrinu sú náklady za služby, ktoré sa bez elektriny v dome nedajú zabezpečiť, osvetlenie, výťah.

Tak ako je to s tým UK??

Ak máte na radiátoroch PRT, alebo určené meradlá rovnakej triedy a presnostipred bytom, tak už nemôžete mať rovnaké úhrady v bytoch na m2, podiel bytov na úhrade nákladov domu je rôzny.

Leda, že by ste si dohodli pomer 100 : 0 %, ale v tom prípade by boli tie prístroje na ...., vám. Nie len vám.

Ešte, aký - taký zmysel majú pri pomere 30 : 70 %, ešte!!!

Potom sú už podľa mňa na .....!

Ale proti gustu, žiaden dišputát!
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

erik555
Ked nemate merace na radiatoroch, tak by to malo byt rovnake (samozrejme rozlohou rovnake byty)...aj ked neviem, ci v takomto pripade sa neberie do suvislosti aj pocet osob v byte. Ake je tam vykurovanie?
Akože koľkí sa zohrievajú ?
Alebo koľkí zohrievajú ?? = čím viac 37 stupňových ľudí, tým nižšie platby
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Dominiksk
Neuviedli ste ci mate merace alebo nemate ak nemate odpovedal erik555 ak mate rozhodujuca je spotreba podla meracov. Na druhej strane mozte mat rozne udaje ako napriklad nejaky priemer a podobne. Nezda sa mi aby ste mali na druhej strane spotreby za kazdy byt moze to byt za cely bytovy dom.
A ešte sú aj pri meračoch zákonné korekcie spotreby (pre "vonkajšie izby ).
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

sito
stela31
Prosím o radu.
Bývame v nájomnom dome, kde sú len 1 a 2 - izbové byty asi v pomere 1 : 3. Dnes 11. 07. asi väčšina z nás dostala vyúčtovanie energií za rok 2012. (Neskoro, ale predsa!) Podľa mojich vedomostí by mali byť platby za U. K. pre 2 - izbové byty rovnaké (tiež aj pre 1 - izbové). Ale na poslednej strane viacerých vyúčtovaní je rozpis bytov z ich spotrebou UK a elektriny, kde nie je ani jedna rovnaká cifra pre UK. Tak ako je to s tým UK??
Zdraví a ďakuje stela z "veľkomesta"
stela, dobre, že ťa tá suma nevystrela. Vieš, ono je to tak, ak nemáte ništ na radiátoroch, ani pred radiátormi, čo by robilo rozdiely medzi bytmi, tak vlastníci bytov platia, sú im rozpočítané náklady domu za vykurovanie domu cez jednotlivé byty podľa vykurovaného objemu, m3, Ak majú byty, rovnakú výšku od podlahy po strop, stačí podľa m2, výsledok je rovnaký.

Vieš čo ma zaujalo? To, že na poslednej strane máte podiel jednotlivých bytov a súčet úhrad bytov, ktoré spolu sú náklady domu. Sú to vaše spoločné náklady, mate právo vedieť, či ste ich zaplatili a kto sa ako podieľal na ich úhrade. Inak, elektrinu si platíte každý sám. To čo ty uvádzaš ako náklady za elektrinu sú náklady za služby, ktoré sa bez elektriny v dome nedajú zabezpečiť, osvetlenie, výťah.

Tak ako je to s tým UK??

Ak máte na radiátoroch PRT, alebo určené meradlá rovnakej triedy a presnostipred bytom, tak už nemôžete mať rovnaké úhrady v bytoch na m2, podiel bytov na úhrade nákladov domu je rôzny.

Leda, že by ste si dohodli pomer 100 : 0 %, ale v tom prípade by boli tie prístroje na ...., vám. Nie len vám.

Ešte, aký - taký zmysel majú pri pomere 30 : 70 %, ešte!!!

Potom sú už podľa mňa na .....!

Ale proti gustu, žiaden dišputát!
Volakedy to bolo inak : Proti Gustovi žiadny dišputát
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

duves
erik555
A preto vymysleli merace Ale aj to nemusi byt uplne tak spravodlive, kedze byty medzi sebou nie su izolovane
merače?
myslel si azda PRVN a to nie sú merače!
Jeeejda, slovickarime
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

erik555
duves
erik555
A preto vymysleli merace Ale aj to nemusi byt uplne tak spravodlive, kedze byty medzi sebou nie su izolovane
merače?
myslel si azda PRVN a to nie sú merače!
Jeeejda, slovickarime
Noo, slovičkárenie.

Vnuk dolámal, babku. Vnuk dolámal, bábku.

Pri jednej príležitosti, to Gapo vysvetlil PASKOVovi, tak, že nie sú. Ale, ak ich používajú vlastníci na základe zákona a rozhodnutia väčšiny vlastníkov dobrovoľne, na rozpočítanie nákladov, s tým, že vedia o ich nepresnosti, je to ich vec a každý im môže skočiť na hrb, alebo na ko-ko-lena, keď si ich nazvú merače. Merajú? Merajú!!! Tak merače, tak si ich oni nazvali, onééé, ľudia.

Ale, ako PRVN, tak ich nazývajú tí, čo im ide o peniaze, nie o tie, ktoré vlastníci zaplatia za teplo. Ale o tie, ktoré zaplatia za tie PRVN a rozpočítanie nákladov počas doby desiatich rokov.

Zo zákona sú to PRT, pomerové rozdeľovače tepla.

Náklady a teplo, je rozdiel. Tiež babka a bábka, je, že?

0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Jj...napr. radiovy PRT, kde sa da odcitat aj "číslo meraného miesta" Ale no taaaak, hadam vieme, o com sa tu bavime!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ja neviem, neviem či všetci, vieme ...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

sito
Ja neviem, neviem či všetci, vieme ...
A to som ta pokladal za mudreho...velmi si ma sklamal, velmi! Nie je mozne, aby si ty nieco nevedel...jednoducho toto sa mi verit nechce!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

erik555
sito
Ja neviem, neviem či všetci, vieme ...
A to som ta pokladal za mudreho...velmi si ma sklamal, velmi!
Nooo, môj mozog ťa neoklamal. A tvoj? Za to nemôžem, kde je ...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

sito
erik555
sito
Ja neviem, neviem či všetci, vieme ...
A to som ta pokladal za mudreho...velmi si ma sklamal, velmi!
Nooo, môj mozog ťa neoklamal. A tvoj? Za to nemôžem, kde je ...
Ved vravim, ze jedine stastie, ze ho ty mas Ale mat mozog este neznamena mat rozum.... ked si nevedel o com sa tu bavime
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

erik555
sito
erik555
sito
Ja neviem, neviem či všetci, vieme ...
A to som ta pokladal za mudreho...velmi si ma sklamal, velmi!
Nooo, môj mozog ťa neoklamal. A tvoj? Za to nemôžem, kde je ...
Ved vravim, ze jedine stastie, ze ho ty mas Ale mat mozog este neznamena mat rozum.... ked si nevedel o com sa tu bavime
erik, ja viem prečo som napísal: Ja neviem, neviem či všetci, vieme ...

Lebo ty si napísal: Ked nemate merace na radiatoroch, tak by to malo byt rovnake (samozrejme rozlohou rovnake byty)...aj ked neviem, ci v takomto pripade sa neberie do suvislosti aj pocet osob v byte. Ake je tam vykurovanie?

A ako by si si to predstavoval na tie osoby?

Vieš, kedysi boli v závodoch na bráne také cvikacie hodiny na ktorých sa vyznačovala doba pobytu zamestnanca v závode, fabrike.

Síce náklady za služby, ktoré v dome nie sú merateľné na jednotlivé byty sa rozpočítavajú podľa osôb, alebo osobomesiacov, osvetlenie, výťah ...

Že by si ich v dome namontovali, tiež. A zaviedli počas mesiacov v ktorých sa vykuruje dom, povinne cvikanie prítomnosti každej osoby v byte. Na konci by sa cvikačky vyhodnotili a náklady za teplo by sa rozpočítali podľa osobohodín. To tu ešte nebolo.

A vykurovanie, aké tam majú, to by nemalo na to vplyv, či elektrina, či plyn, či biomasa, či CDT. Nemalo.

Takže, už viem, že všetci nevieme ...

... o com sa tu bavime
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

OK, tak som sa pomylil...za komousov, ked neboli este merace vody, tak vyska vyuctovania zavisela na pocte osob prihlasenych v tom byte...tak vykurovanie nie, OK beriem spat.
. Ale to nic na tom nemeni, ze si zas ine vytiahol, nez sme sa doberali. Ked som pisal o meraci, tak na poznamku som odpovedal aby sme neslovickarili s tymto, ze ci PRT alebo merac na radiatore...snad to hadam kazdy pochopil. Ale ty si sa toho chytil, ze to nie je merac, ale PRT a teraz si vytiahol co som sa pomylil.
Nechaj tak, ved ty si mudry a nim aj zostanes...nech sa dari.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

erik, zasa si to tak neber. Nikto nie je dokonalý, ani sito, zákazník si vyberie také podľa očká, sito, aké potrebuje.

Snáď sa bude, keď si už niečo pamätám ...

A to, že ka komunistov, nebolo ani vodomery, ani PRT, pravda. Ale aj v demokracii dlho neboli povinné až od 1.7.2004 má vlastník bytu povinnosť umožniť vo svojom byte namontovať meracie zariadenie na meranie spotreby tepla a vody v byte a odpočet nameraných hodnôt. Teda až pätnásť rokov po nežnej ... ceny prestali byť nežné. Preto!

A dokonca tu nejaký branislav písal, že oni ešte všetko na byt rovným dielom, že sú rovnaké. Všetci v dome kašľu na zákon, a čo, čo sa im stane, že?

Tak sa tiež maj a nech sa ti darí, aj poznávať ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať