Zavrieť

Porady

Firma z USA - ič DPH EU826002156

Prosím o pomoc - firma USA mi predala softvér cez internet a na faktúre majú uvedené: Vat ID: EU826002156. Cena softvéru je 299 EUR. DPH nie je špecifikovaná. Stretli ste sa s niečím takým? Mám to samozdaniť? Alebo to brať ako klasický dovoz z tretích krajín? Je to firma Plimus, Inc. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Áno, musíš to uviesť do riadku 11 a samozdaniť v riadku 12. Máš to v bode 29 poučenia, aj v bode 3 a 4. Akýkoľvek klasický dovoz služieb z tretích krajín je u podnikateľa predmetom samozdanenia. Ak si registrovaná ako platiteľ, môžeš aj odpočítať v riadku 21, inak nie.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    ja by som to nebral ako intrakomunitárne dodanie, nakoľko sa nejedná o korektné číslo na DPH. http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa je síce firma z USA, ale je súčasne aj registrovaná pre DPH v rámci EU...........Vat ID: EU826002156.
    V tomto prípade by som to brala ako intrakomunitárne dodanie.

    Firma z USA - ič DPH EU826002156

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.