Zavrieť

Porady

výpoveď a pn?

Ahojte , môj manžel dostal zo zamestnania výpoveď z dôvodu rušenia prevádzky od 1..9. , a rozmýšľa, že sa prihlási na úrad práce a potom pôjde na pn pretože má zdravot. problémy, a hovoril mi, že ešte 15 dní po výpovedi je v ochrannej dobe a zatiaľ sa môže prihlásiť na úrad a aj ísť na pn... vie mi niekto povedať ako to presne je ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ochranná doba je 7 kal. dní.
    petkalaco a to pocas tej ochrannej doby ak pôjde na pn tak bude dostavať marodku aj keď dostnel odstupne?lebo z úradu by nemal na nič nárok keďže dostane odstupné ...
    veronikasad Vyplatené odstupné nemá žiadny vplyv na výplatu dávky v nezamestnanosti. Ak má splnenú podmienku 730 dní poistenia v posledných 3 rokoch, nárok na dávku v nezam. mu vznikne.

    Ak sa pôjde najskôr zaevidovať a až potom do 7 dní na PN, počas výplaty nemocenského mu dávku v nezamestnanosti pozastavia a výplatu mu obnovia až po skončení výplaty nemocenského
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petkalaco práveže nemôže ,, lebo ak bude maródiť alebo prestane chodiť do práce pred dňom skončenia pracovného pomeru bude to brané ako hrubé porušenie prac. disciplíny a nedostane odstupné ...
    Tweety A to už podľa čoho? Kde je to uvedené v ZP?
    petkalaco maju to uvedene vo výpovediach a aj im to osobne povedalo vedenie
    Tweety Zaujímavý postup vedenia.
    veronikasad Čo konkrétne majú uvedené vo výpovediach ?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.