Zavrieť

Porady

Ako postupovať ked rozhodne SOI?

mam problém so železnicami (ZSSK) išiel som vlakom a musel som si dokúpiť miestenku no to tým porušili zákon podával som sťažnosť na ZSSK oni to zakaždým odmietli napísal som na SOI a tam mi potvrdili že mám pravdu ale mojich 10€ mi nevrátili tak som znova napísal na ZSSK že na základe rozhodnutie SOI chcem aby mi vrátili peniaze a oni zase odmietli preto by som Vás chcel požiadať o radu aké úrady mám ešte osloviť aby mi pomohli ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak si podával nejaký podnet na prešetrenie na SOI a SOI-ka začala konanie a vydala ROZHODNUTIE, má toto rozhodnutie aj ZSSK a mala by plniť to, čo je v ňom uvedené, ak sa voči rozhodnutiu neodvolala. Ak nechcú plniť, obráť sa znovu na SOI, že ZSSK neplní, čo im SOI uložila.
    Ale ak si sa na SOI len pýtal a oni ti napísali, že si v práve, tak to nie je rozhodnutie, ktoré by bolo pre ZSSK záväzné.
    NEENTO dakujem
    Llívia Čo si podával na SOi? Sťažnosť, reklamáciu alebo si sa ich len pýtal, či náhodou nebol porušený zákon?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NEENTO išiel som IC vlakom na týždenný študentský lístok a porušili Zákon o ochrane spotrebiteľa - Zákon č. 250/2007 Z. z. podla mňa vo viacerých bodoch. SOI mi napísali že porušili ten zakon no nie v ktorej časti
    misoft No SOI možno našla pochybnosti v spôsobe vybavovania reklamácie, ale pochybujem o tom, že by ZSSK niečo porušila ohľadom miestenky v IC.
    V IC sú miestenky totiž POVINNÉ - ty si nasadol do IC bez miestenky (teda už tu si porušil prepravný poriadok ZSSK), zakúpil si ho vo vlaku (a tam sa platí PLNÁ suma - ako v kategórii A - teda v deň odchodu vlaku) - prečítaj: http://www.slovakrail.sk/sk/preprava...-preprava.html

    Z toho je jasné, že neporušili zákon o ochrane spotrebiteľa - skôr ty si porušil prepravný poriadok (nezakúpením povinnej miestenky do IC pred cestou). A to, že si ju kúpil vo vlaku bez zľavy ako študent - ich prepravný poriadok hovorí jasne.
    kopretinka pravdu povediac,čakala som niečo takéto,v IC vlaku nemôžeš ani stáť na chodbe bez miestenky,čo nerozumieš na tom,že ten vlak je povinne miestenkový?
    NEENTO keď je na lístku napisane „Platí len s prísluš. preuk. na Os/R/Ex/IC/EC“ tak z toho neni jasne ze treba miestenku
    kopretinka ty nepozeráš značky a poznámky v cestovnom poriadku?
    NEENTO Zákon o ochrane spotrebiteľa - Zákon č. 250/2007 Z. z. § 14 ods. 1 Predávajúci je povinný informovať spotrebiteľa o cene10) predávaného výrobku alebo poskytovanej služby a zreteľne označiť výrobok alebo službu cenou alebo informáciu o cene inak vhodne sprístupniť. Ak je podmienkou na kúpu výrobku alebo poskytnutie služby kúpa iného výrobku alebo poskytnutie inej služby, predávajúci je povinný informovať spotrebiteľa o cene tohto iného výrobku alebo o cene tejto inej služby spolu s cenou za predávaný výrobok alebo poskytovanú službu.“
    Zákon o ochrane spotrebiteľa - Zákon č. 250/2007 Z. z. § 8 Klamlivé konanie a klamlivé opomenutie ods. 1 Obchodná praktika sa považuje za klamlivú, ak zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť, že spotrebiteľ urobí rozhodnutie o obchodnej transakcii, ktoré by inak neurobil, pretože obsahuje nesprávne informácie a je preto nepravdivá, alebo akýmkoľvek spôsobom uvádza do omylu alebo môže uviesť do omylu priemerného spotrebiteľa“
    kopretinka povinná miestenka je uvedená v informáciách o vlaku
    ..... povinne miestenkový vlak. Vo vlaku platí osobitné cestovné obsahujúce rezerváciu miesta.
    vozeň vhodný pre prepravu cestujúcich na vozíku
    vozeň pre cestujúcich s deťmi do 10 rokov
    reštauračný vozeň....okopírované z cest.poriadku a určite to je aj na výveskách na stanici
    Llívia Keď vyhlasujú príchody vlakov, tak tiež hovoria, že je to povinne miestenkový vlak. NEENTO, prepáč, ale neverím tomu, že by si bol taký hlúpy a nevedel, že tvoj študentský lístok na IC vlak nestačí, že musíš mať aj tú miestenkku. Na študentskom lístku máš napísané, pre aký typ vlakov platí a IC tam určite nemáš.
    NEENTO Ako som už písal na lístku bolo uvedené „Platí len s prísluš. preuk. na Os/R/Ex/IC/EC“ preto som na vlak nastúpil po tom ako som sa začal sťažovať že je to zavádzanie ... to zmenili „Platí na Os/R/Ex/EC, na IC za osobit. podm.“ v skutočnosti môj lístok na vlak stačil len som mal mat ešte miestenku
    NEENTO ďakujem za rady už mi vrátili peniaze
      zbaliť

    Ako postupovať ked rozhodne SOI?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.