Zavrieť

Porady

Predlzenie SD 2.

Na zaciatok, chcem podakovat vsetkym, ktori mi pomohli s odpovedou na predosle otazky. Nebudem opakovat este raz co som sa pýtal skôr. V kocke - 21.7. mi konci SD a v piatok 19.7. je posledny pracovny den, kedy mozem podla § 72. ukoncit PP v skusobnej dobe.
Nakolko som nemal este vyjadrenie od novej firmy o prijati do zamestnania, ci ano alebo nie, preventivne som sa dal vypisat na PN od 17.7.
Podla § 45. si o cas na PN predlzim SD. Nova firma ma berie do zamestnania od 1.8. Moja otazka znie - ako mam datovat oznamenie o ukonceni PP v SD ?
Moja uvaha : - v piatok 19.7., v posledny pracovny den mojej SD, pisomne oznamim, ze podla § 72. atd... ukoncujem PP k 31.7. PN si ukoncim k 30.7. a 31.-ho nastupim do prace na posledny den este v SD - a vlastne mi skonci tymto dnom PP v sucasnej firme. Bude to tak spravne ? Co poradite ?
-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si teraz PN, SD sa ti o dni na PN predlží, takže kľudne ho môžeš skončiť aj toho posledného dňa PN, samozrejme, ak zamestnávateľ neukončí skôr.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Správne to bude, ale ja by som oznámenie o ukončení prac. pomeru v skúšobnej dobe dala zamestnávateľovi až 31.7. V skúšobnej dobe totiž zamestnávateľ môže s tebou ukončiť prac. pomer aj počas tvojej PN-ky. Vyhneš sa behaniu po úradoch kvôlil pár dňom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.