Zavrieť

Porady

Aj RL na prerušenie ??? Na jedeň deň, či sa pomýlili??

Ďakujem za radu. Oni však požadujú aj RL na prerušenie postenia od 01.07.2013 - 01.07.2013 ??? Nemá byť prerušenie od 01.07.2013 - 01.07.2016?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepomýlili, 1.7. mu vzniklo povinné poistenie SZČO, ktoré bude z titulu prerušenej živnosti v SP prerušené, podľa mňa od 2.7.2013., minimálne do 30.6.2014. Ak za rok 2013 neprekročí stanovený príjem (12*402,50) k 30.6.2014 sa z povinného poistenia SZČO odhlási.

    Ak sa nevieš dohodnúť s pracovníčkami na pobočke, napíš dotaz na infolinku ústredia. Zopakujem - dôležitý je dátum, ku ktorému je živnosť pozastavená. Iný dátum platí pre ZP a DU a iný pre SP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Ďakujem, nemôžem sa tam dovolať....asi im je na SP teplo, tak nepracujú..... Živnosť je pozastavená presne od 01.07.2013-01.07.2016 !
    veronikasad Ak by bol išiel na ŽU 29.6. a živnosť pozastavil od 30.6., žiadny problém v SP neriešiš. Ja som toto riešila u jedného klienta, ktorý chcel pozastaviť živnosť k 31.12.2012 a tiež mu tam napísali od 1.1.2013.
    evuš ..práveže tam bol 28.06.2013 /v piatok/ a dali mu to tak na papier...však normálne má byť ak od 01.07 mám pozastavenú, tak je pozastavená, ale v tomto chorom štáte je všetko na hlavu...
    veronikasad Bohužial, nič s tým neurobíš, pre SP platí že 1.7. bol ešte živnostník - v jeho prípade povinne poistená SZČO - preto si vyrobil toľko problémov. Môžno bolo treba isť na ŽU 27.6. - asi potrebujú na spracovanie jeden pracovný deň. Nezdá sa mi, že by na ŽU o problémoch v SP nevedeli
      zbaliť

    Aj RL na prerušenie ??? Na jedeň deň, či sa pomýlili??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.