Zavrieť

Porady

INTRASTAT - prekročenie prahu oslobodenia

v priebehu mesiaca júl prekročím prah oslobodenia pre prijatie - 200.000 EUR a vznikne mi povinnosť podať INTRASTAT na vstupe.
Viem, že to musím nahlásiť, ale neviem teraz ako spraviť výkaz? Zahrniem do neho len nákupy za júl? A čo s nákupmi za 1. polrok, uvádza sa to niekde ?

Poprosím, nik ešte nemal takýto prípad? Alebo aspoň link kde sa to už riešilo.....
Naposledy upravil JAJA11 : 26.07.13 at 07:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    joey1986 je offline (nepripojený) joey1986

    joey1986
    Keď spravodajská jednotka za predchádzajúci kalendárny rok neprijala alebo neodoslala tovar v súhrnnej hodnote vyššej ako prah oslobodenia, ale od začiatku sledovaného roka tento prah prekročila, predkladá INTRASTAT-SK hlásenie od mesiaca, v ktorom prekročila prah, vrátane daného mesiaca. viac na linku:

    https://intrastat.colnasprava.sk/index.php?page=vsinfo
    JAJA11 ja by som to doplnila, nahlásila som to na príslušný mail (nemusela som sa registrovať, lebo som už registrovaná pre intrastat na výstupe) a robila som výkaz za júl, do ktorého som uviedla len pohyby za mesiac júl.

    INTRASTAT - prekročenie prahu oslobodenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.