Zavrieť

Porady

vymahanie pohladavok

Ahojte, chcem sa vas spytat na nazor co sa tyka spoluprace s firmamy na vymahanie pohladavok. sme firma zaoberajuca s avyrobou generatorov na slovensko vela nefakturujeme len nejake kozmeticke pripravky a to vsetko ide cez dobierku takze nieje problem s platbami akurat dost fakturujeme od zahranicia ale to sa riesi vacsinou vsetko zalohami az potom je projekt dodany, je obdobie ze spravime 3 projekty za mesiac a je obdobie za ani jeden. ja osobne si myslim ze sa nam to viac neoplati ako oplati, neviem ake podmienky maju tie spolocnosti a tak. Mate nikto s niecim taky skusenosti?
dakujem
draik O čo vám vlastne ide?
katus1911 to ani ja sama presne neviem o čo ide šéfovi, asi o vymáhanie tých záloh
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Jediná zrozumiteľná je tá prvá veta, ostatné je mimo názvu témy. Na vymáhačské firmy bacha. S viacerými som jednal, lebo mi dávali telefonické aj mailové ponuky. Každú som odfajčil otázkou ... že čo ak si vymáhanie objednám a oni nič nevymôžu. Či budem potom náklady s neúspešným vymáhanímm znášať ja ? Keď mi ponúkajúca povedala, že ... áno, je to predmet zmluvy, tak som zaďakoval a poprosil, aby viac nevolali. Inak ... zálohy sa nevymáhajú, iba sa odmietne dodávka, ak záloha nebude.
    katus1911 robime zalohy na 30% a 70% ked uhradie 30 zacina sa vyroba, a pred dodanim sa uhradi 70% a s tym byva obcas problem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.