Zavrieť

Porady

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti ak mám zároveň živnosť (ale pozastavenú) ???

Dobrý deň, prosím, nájde sa niekto, kto mi vie odpovedať, či mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Som momentálne na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí tento mesiac, v auguste. Pred materskou som normálne pracovala, stále som ešte zamestnaná ale zamestnávateľ mi už oznámil, že v deň, kedy mi končí rodičovská dovolenka, mi chce dať výpoveď (už dal výpoveď všetkým, ostala som jediný zamestnanec). Problém je v tom, že pred materskou som prevádzkovala živnosť popri zamestnaní, tú som nástupom na materskú pozastavila. Nik mi nevie zaručene odpovedať, či môžem mať pozastavenú živnosť a nárokovať si podporu v nezamestnanosti alebo ju musím zrušiť. Vopred ďakujem, ak mi niekto odpovie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No živnosť sa dá pozastaviť na 3 roky, si v termíne? Ak áno tak máš nárok na podporu v nezamestnanosti.
    Ak sa ti živnosť obnoví po skončení pozastavenia, tak počas jej trvania sa evidovať na UP nemôžeš . Takže si skontroluj do kedy máš pozastavenú živnosť, a potom sa dohodni zo zamestnávateľom na 1 dnovom čerpaní dovolenky , aby ti zvyšok dovolenky preplatil + odstupné a budeš mať max. podporu v nezamestnanosti.
    LenkaDa Ďakujem za rýchlu pomoc, želám pekný deň ;-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas pozastavenej živnosti môžeš poberať dávku v nezamestnanosti, ak máš splnené podmienky nároku zo zamestnania.

    Mám nárok na podporu v nezamestnanosti ak mám zároveň živnosť (ale pozastavenú) ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.