Zavrieť

Porady

Faktúra z ČR a DPH

Sme slov.firma, platci DPH, český poddodávateľ ktorý pracuje pre nás na stavbe v ČR mi poslal faktúru za práce, kde nie je vyčíslená DPH. Naspodu faktúry je napísané, že "daň odvede zákazník". /fa je v eurách/
Ale to je podľa mňa nesprávne, on mal odviesť DPH v ČR, keďže je to dodanie spojené s nehnuteľnosťou, DPH patrí ČR, pre mňa je to došlá faktúra, z ktorej si môžem uplatniť DPH, v tomto prípade by to mala byť česká DPH, čiže by som mala požiadať o vrátenie DÚ. Mám mu ju vrátiť na prepracovanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ja byť na mieste toho českého poddodávateľa, tak postupujem rovnako. Odberateľom mojich prác je osoba, ktorá mi dala slovenské údaje, teda sídlo a IČ DPH, aj prebrala moje práce zaplatí ich. Na ostatné súvislosti kašlem, nezaujímajú ma, sú druhoradé. Nerobil na nehnuteľnosti, ale na subdodávke pre IČ SK. Nemohol odviesť DH v ČR, keď dodal na slovenské IČ DPH. DPH patrí síce ČR, kde je nehnuteľnosť, ale až tá, ktorú zo samozdanenia odvedie konečný odberateľ, z výslednej kumulovanej ceny prác na nehnuteľnosti. Nič nevracaj, zaplať a daj do samozdanenia a hneď odpočítaj. to je najjednoduchšie riešenie, za ktoré Ťa nikto nebude nijako stíhať. S českou DPH by si mala iba väčšie problémy.
    avelka To vážne? Fakt nebude problém, že som to odviedla v SR a nie v ČR?
    a_je_to Ty z toho nemôžeš mať žiadny problém, nie si v ČR registrovaná pre daň ... a v SR si DPH priznala. A český subdodávateľ tiež nie, lebo dodal plnenie na slovenské IČ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.