Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

Dobrý deňChcel by som sa informovať ohľadne skončenia pracovného pomeru v skúšobnej dobe-zamestnavateľ mi dal výpoveď.Do pracovného pomeru ma prijali dňa 17.06.2013,bol som na pohovore v Žiline a potom ešte raz na prehliadku a podpis zmluvy.Robili sme 6dn íx 13hod-1hod obed t.j 12hod,a 6dní doma.Dňa 08.08.2013 bol som v práci,akurát mi končil turnus,pred uplinutim pracovnej doby,si ma majster zavolal a povedal,že ukončuje so mnou pomer pretože,mali sme robiť iné prace-mosty,ale že tieto dostali súkromnici tak už so mnou nepočitaju lebo bude sa robiť len v partii 8 ľudía tiež druhy turnus 8ludí a pre mňa by nemali prácu.Vypoveď mi má prísť poštou ale nevedel presne aký dôvod bude vypovede-môžno žiadny,neviem.Prosím Vás o radu ako mám postupovať či plati okamžita vypoveď alebo mesačna,alebo tak nejako,a tiež kolko dni mam narok na dovolenku a všetko.Ešte som chcel podotknut,že som nedostal ani monterky,pracovnu obuv-musel som si sam kupiť-jedine som dostal prilbu,vestu,a tiež rad,mydlo,solvinu,toaletný papier,a indulonu..Ďakujem pekné za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V tvojom prípade neide o výpoveď zo strany zamestnávatela, ale ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Počas skúšobnej doby môže pracovný pomer zamestnávatel ukončiť kedykolvek - bez uvedenia dôvodu. Pracovný pomer končí dňom prevzatia oznámenia zamestnávatela - ak sa nedohodnete inak.

    Čo sa týka dovolenky, pomerná časť dovolenky za kal. rok ti nevznikne (neodpracoval si 60 dní) . Vznikne ti len nárok na dovolenku za odpracované dni. Keďže u teba zrejme ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, bez bližších podrobností ti s výpočtom nepomôžem. Vo všeobecnosti platí, že nárok na dovolenku za odpracované dni vznikne za každých celých 21 odprac.dní - 1/12 ročného nároku.

    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.