Zavrieť

Porady

očr

Dobrý deň.Chcela som poprosiť o radu,či možem žiadať o očr-ku? Dnp som si platila od júla 2008.Mám druhé dieťatko 19m.Matersku som mala max.Teraz si neplatim,preto chcem vedieť,ci môžem žiadať o max.očrku,malá ma kiahne.Či sa môžem len prihlásiť a odhlásiť,alebo je potrebné aj niečo zapltaiť? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    žiadať môžeš .....
    ale nedostaneš žiadne prašulky, pretože od 07/2008 ti k dnešnému dňu uplynulo viac ako 15 mesiacov, a ak by si sa aj dnes prihlásila na DPO nespĺňaš podmienku 270 dní poistenia.....
    Daniela172 Ďakujem za odpoveď.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...si myslíš, že keď sa opýtaš 3-krát v rozmedzí 7 minúť, tak dostaneš odpoveď rýchlejšie?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Daniela172 bohuzial mi to odislo 3x,neslo o rychlejsiu odpoved!
    veronikasad Uveď vek druhého dieťaťa. Kedy ti skončilo dobrovolné poistenie ? Odhlasovala si sa po skončení MD druhého dieťaťa ?
    Daniela172 Malá mi má 19 mesiacov.Po MD som sa určite odhlásila,júl-august 2012(neviem teraz presne).Ešte musím zistiť od doktorky,kedy som mala poslednú očr,lebo po materskej som jednu čerpala so synom.Len neviem kedy.Mohlo to byť v priebehu roka aj menej.Nemám ani papiere,sú na trvalom pobyte.takže je to tak približne.Ďakujem
    Katy a R možno by sa aj oplatilo poistiť teraz nanovo ?? - ale nedá sa poradiť, keď ani sama nevieš, ako si bola poistená do pozornosti http://www.porada.sk/222875-dobrovol...ml#post2400522
    v žiadnom prípade ale neprichádza do úvahy maximálna dávka (ak vôbec?)
    veronikasad Skôr než si dáš vypísať OČR, zisti si na SP či splňaš podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch. Ak ano, treba sa pred začiatkom OČR prihlásiť na celý balík poistenia (stačí z minima) a po skončení odhlásiť. Na vyššiu dávku ako z minima nárok mať nebudeš, nezabudni zaplatiť alikv.časť (stačí za 1 deň pred vznikom PN alebo OČR).
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.