Zavrieť

Porady

neziskové organizácie - vyjadrenie DU

Malilililinké občianske združenie, ktoré vzniklo v r. 2005 (celý príjem OZ je 2000,- za vklady členov) ma požiadali o podanie DP a účtovníctvo. Iba podotknem, že majú pridelené DIČ.
Volala som na DU, či podať alebo nepodať DP. Pracovníčka (mimochodom veľmi príjemná pani - čo sa na DU nestáva tak často, dokonca ani nerozprávala odveci - :p) mi povedala, že pokiaľ majú DIČ, doporučuje DP podať. Nie kvôli zákonu, ale kvôli správkyniam - majú vraj potom prehľad, kto podal a nepodal DP, vedia, že si organizácia nezanedbala povinnosť. Takže vypísať NULOVÉ DP BEZ VŠETKÝCH VÝKAZOV. To isté mi povedala aj o SVB do 300tis., ak už majú pridelené DIČ.
Snáď tento poznatok niekomu pomôže.
Prajem príjemný deň - ja mám dnešný celkom dobrý...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Niekedy dávno som účtovala nadáciu, príjmy za rok nedosiahli 300.000. Trápila som sa s tým na kolene a nakoniec som prišla na to, že DP nemusíme podávať. Na DÚ mi dali informáciu, že bude dobré ak DP odovzdáme.
    mne na DU poradili, ze ak nevznika povinnost podat DP, staci napisat na DU o tom oznamenie, ze organizacia nedosiahla v uctovnom roku zisk, nema ziadne prijmy, ktore su predmetom dane, a vyplyvajuc z uvedenych sa za uctovny rok nepoda DP a bodka ....

    neziskové organizácie - vyjadrenie DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.