Zavrieť

Porady

Zverejnenie účtovnej závierky

Caute poradaci, vie mi niekto poradit ako je to zo zverejnenim uctovnej zavierky? Uctujem firmu s.r.o. , kde sa zverejnuje ( Obchodny Vestnik alebo len Zbierka listin) a pripadne aky poplatok sa plati, resp. kde to najdem. Diki
Usporiadat
Beata121 Beata121

Beata121 je offline (nepripojený) Beata121

Cau ANNAP, teraz budem vyzerat ako uplny blbec, takze OV a ZL je jedno a to iste? Ked budem zverejnovat v OV tak sa plati poplatok 3 000,- , ale s.r.o. nie je povinna v OV, staci len v ZL a ta spolplatnena nie je, mylim sa?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Nemýliš sa, poplatok sa neplatí. V OV zverejňujú iba tie s.r.o., ktoré majú povinný audit a tie platia polatok. Do ZL sa poplatok neplatí.
0 0
Beata121 Beata121

Beata121 je offline (nepripojený) Beata121

Ahoj Zuzi, s.r.o. ktore uctujem nemaju povinny audit, takze zverejnujem len v ZL a neplatim, tak netvorim ani rezervu, spravne? Ja som uz z toho hotovy debil.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Beata121
Ahoj Zuzi, s.r.o. ktore uctujem nemaju povinny audit, takze zverejnujem len v ZL a neplatim, tak netvorim ani rezervu, spravne? Ja som uz z toho hotovy debil.
Ak nemáte povinnosť auditu, dávate výkazy a poznámky len do Zbierky listín na Registrový súd. Za zverejnenie údajov v ZL sa neplatí ni koruna. Všetko po 1x.
Naposledy upravil Tweety : 17.03.06 at 09:09
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Správne, netvoríš rezervu a ani nič neplatíš, iba zanesieš a to je všetko.

Pre Siska: môžeš aj poštou zaslať, samozrejme doporučene.
Naposledy upravil Zuzka : 23.03.06 at 08:08
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

Možno ďalšia trochu blbá otázka. Na ten súd to treba niesť osobne
alebo to stačí poslať len poštou so žiadosťou na uloženie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

siskage
Možno ďalšia trochu blbá otázka. Na ten súd to treba niesť osobne
alebo to stačí poslať len poštou so žiadosťou na uloženie?
U nás nosíme osobne s priloženým listom,na ktorom je uvedené, čo im predkladáme,ten mi potvrdia a potom ho založím k ostatným dokladom.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

siskage
Možno ďalšia trochu blbá otázka. Na ten súd to treba niesť osobne
alebo to stačí poslať len poštou so žiadosťou na uloženie?
Stačí poštou
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

To bude asi najrozumnejšie. Robím to prvýkrát.Vďaka
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

To patrilo Tweety, asi to bude najistejšie
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Prikladám dva vzory listov, možno niekomu pomôže.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

siskage
To patrilo Tweety, asi to bude najistejšie
Keď to budeš podávať alebo posielať spolu s listom, nabudúce budeš určite vedieť, čo to tam treba odovzdávať.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Dnes som nasla clanok ohladom ukladania zavierky na registr. sude a docitalka som sa ze...
Uct. zavierka sa povazuje za ulozenu v zbier. listin dnom predlozenia registr. sudu. Na to aby sa povazovalo podanie za predlozene je potrebne mat zaplateny sudny poplatok 1000 sk, podla sadzobnika sudnych poplatkov.Tento poplatok zarnuje aj oznamenie v obch. vestniku.

Som sa najprv zlakla, ... my nemame povinnost auditu, nezverejnujeme zavierku v obch. vestniku a teda mame povinnost len ulozenia v zbierke listin obch. registra, a ja som ziaden poplatok neuhradzala, ani tento ani minuly rok . Potom som mrkla na poradu a nic o poplatku som sa nedozvedela. Je to len chyba v poradcovi podnikatela? Alebo som to zle pochopila?
0 0
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

Nosím to osobne v Bratislave a pamätám si, že prvé roky sa platil kolok, alebo to zobrali bez kolku a poslali šek. Ale už vlani nič neprišlo a tento rok zatiaľ tiež nič.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte poraďáci, chcem sa len opýtať ohľadom zverejnenie účt.závierky v obch.vestníku. Ako môžem zistiť, či to naozaj zverejnili? Lebo som to zatiaľ nenašla v žiadnom vestníku, keď som pozerala na internete. Ako dlho to asi trvá od poslania?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, chcem sa len opýtať ohľadom zverejnenie účt.závierky v obch.vestníku. Ako môžem zistiť, či to naozaj zverejnili? Lebo som to zatiaľ nenašla v žiadnom vestníku, keď som pozerala na internete. Ako dlho to asi trvá od poslania?
Už som vďaka porade objavila, kde sa to dá zistiť, ale chcela by som vedieť ako dlho to teda môže trvať, kým to zverejnia.
Ďakujem.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

bui Pozri príspevok
Dnes som nasla clanok ohladom ukladania zavierky na registr. sude a docitalka som sa ze...
Uct. zavierka sa povazuje za ulozenu v zbier. listin dnom predlozenia registr. sudu. Na to aby sa povazovalo podanie za predlozene je potrebne mat zaplateny sudny poplatok 1000 sk, podla sadzobnika sudnych poplatkov.Tento poplatok zarnuje aj oznamenie v obch. vestniku.

Som sa najprv zlakla, ... my nemame povinnost auditu, nezverejnujeme zavierku v obch. vestniku a teda mame povinnost len ulozenia v zbierke listin obch. registra, a ja som ziaden poplatok neuhradzala, ani tento ani minuly rok . Potom som mrkla na poradu a nic o poplatku som sa nedozvedela. Je to len chyba v poradcovi podnikatela? Alebo som to zle pochopila?
Bui, presne nad týmto som sa i ja pozastavila. Tiež mám povinnosť len do zbierky listín. TAk teraz pátram.

Tezaz som si dala www.orsr.sk. Spoločnosti, kt. mám a v ZL nič, posielala som to pred 3 mesiacmi.



Neviem, či idem posielať ešte raz, alebo nemám v ZL preto, lebo som nezaplatila tých 1000 Sk.

(ak je to chyba v PP, čo býva v posled. dobe často, už si ich obj. nebudem , a budem závislá len od porady )
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

betka Pozri príspevok
Bui, presne nad týmto som sa i ja pozastavila. Tiež mám povinnosť len do zbierky listín. TAk teraz pátram.

Tezaz som si dala www.orsr.sk. Spoločnosti, kt. mám a v ZL nič, posielala som to pred 3 mesiacmi.

Teraz si však neviem ani za duba spomenúť, či som tam poslala i poznámky (som mimo domova), a ............

Neviem, či idem posielať ešte raz, alebo nemám v ZL preto, lebo som nezaplatila tých 1000 Sk.

(ak je to chyba v PP, čo býva v posled. dobe často, už si ich obj. nebudem , a budem závislá len od porady )
Poplatok za uloženie do zbierky listín je dávno zrušený....1.10.2004

http://www.porada.sk/279506-post184.html
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK Pozri príspevok
Už som vďaka porade objavila, kde sa to dá zistiť, ale chcela by som vedieť ako dlho to teda môže trvať, kým to zverejnia.
Ďakujem.
Skúšam ešte raz moju otázku, po akom čase od zaslania účtovnej závierky sa zverejňuje v obchodnom vestníku? Aké s tým máte skúsenosti?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať