Zavrieť

Porady

Združenie FO.

Chcela by som sa spýtať, aký postup je pri združení. Máme takýto problém:
Jano a Jožo majú združenie na jeden predmet podnikania: LAKOVANIE AÚT.
Dohodli sa,že v rámci združenia budú vystupovať na Jožove iniciály firmy a DPH Jožovu.
Teraz Jano dováža autá na svoju firmu mimo združenia a chcel by si dať upraviť- nlakovať tieto autá.
Je možné fakturovať Jano a Jožo-ZDRUŽENIE Janovi ako samostatnej FO za lakovanie?

Dodávateľ je J and J združenie, IČO a IČ DPH JOŽOVE
ODBERATEĽ je Jano, IČO a IČ DPH JANOVE.
Je takéto niečo možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mackova
    Chcela by som sa spýtať, aký postup je pri združení. Máme takýto problém:
    Jano a Jožo majú združenie na jeden predmet podnikania: LAKOVANIE AÚT.
    Dohodli sa,že v rámci združenia budú vystupovať na Jožove iniciály firmy a DPH Jožovu.
    Teraz Jano dováža autá na svoju firmu mimo združenia a chcel by si dať upraviť- nlakovať tieto autá.
    Je možné fakturovať Jano a Jožo-ZDRUŽENIE Janovi ako samostatnej FO za lakovanie?

    Dodávateľ je J and J združenie, IČO a IČ DPH JOŽOVE
    ODBERATEĽ je Jano, IČO a IČ DPH JANOVE.
    Je takéto niečo možné?
    Podľa mňa nie je možné .

    dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

    Daňový špekulant dr.kuko
    mackova
    Chcela by som sa spýtať, aký postup je pri združení. Máme takýto problém:
    Jano a Jožo majú združenie na jeden predmet podnikania: LAKOVANIE AÚT.
    Dohodli sa,že v rámci združenia budú vystupovať na Jožove iniciály firmy a DPH Jožovu.
    Teraz Jano dováža autá na svoju firmu mimo združenia a chcel by si dať upraviť- nlakovať tieto autá.
    Je možné fakturovať Jano a Jožo-ZDRUŽENIE Janovi ako samostatnej FO za lakovanie?

    Dodávateľ je J and J združenie, IČO a IČ DPH JOŽOVE
    ODBERATEĽ je Jano, IČO a IČ DPH JANOVE.
    Je takéto niečo možné?
    A podľa mňa je to možné nevidím v tom ziaden problem, ved nikoho neokradnu. Jeden to ma v nakladoch a druhy vo vynosoch. Ja robim zdruzenie a tiez si obcas prefakturuju veci.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja tiež nevidím problém. Len sa mi nepáči, že na faktúrach združenia majú napísané J a J združenie. Podľa mňa to tam nemá čo robiť. Za združenie vystupje iba jeden, v ich prípade JOŽO. Všetky doklady majú byť iba z jeho menom. Že je za tým nejaké združenie, je ich "intímna" záležitosť. Združenie nemá právnu subjektivitu! Preto sa nemôžu prezentovať názvom združenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.