Zavrieť

Porady

odstupné

Dobrý deň, prosím poraďte, ako mám postupovať ak som vyplatila o mesiac menšie odstupné ak bola daná výpoveď zamestnávateľa § 63 odst. 1 písm. b. Prac. pomer ukončený dohodou. Dá sa doplatiť odstupné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    beater Tweety, prosím Vás môžem doplatiť to odstupné aj vtedy ak prac. pomer bol ukončený k 30.06.2013? Už je september, nie je to trochu čudné, že ho doplatím až teraz? Normálne ho vykážem v mzdovom a odvediem odvody? Pôjde to vôbec, keď zamestnanec už nie je v prac. pomere?
    Mila123 dá sa to, akým sw spracuvávaš mzdy?
    je bývalý zamestnanec na UPSVaR vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie?
    beater mzdy spracovávam v MRP, zamestnanec nie je evidovaný na úrade práce je teraz SZČO
    Mila123 tak potom doplať 1-mesačné odstupné, prihlasuješ ho iba do jeho ZP ku koncu mesiaca, kedy doplácaš, do SP sa neprihlasuje, vyhotovuje sa výkaz poisteného a príspevkov.....to by mal MRP zvládnuť......pravdepodobne budeš musieť opraviť ELDP
    beater Milan 123 moc krát ďakujem
    Tweety Ak si ho nevyplatila správne, porušila si ZP a povinnosti zamestnávateľa, takže to teraz musíš napraviť. Reptať môže zamestnávateľ, že si to neurobila správne na prvykrát.
    beater milan 123 prosím Ťa, priemer na odstupné použijem ten istý čo predtým, lebo vtedy patril ešte za I. Q 2013?
    beater Tweety, ďakujem aj Vám mockrát.
    Mila123 som iba MIla (som žena), priemer ten, kt. si použila prvýkrát pri výpočte odstupného.......
    beater prepáč, prepáč ospravedlňujem sa,
    beater prosím poraďte ešte, keď budem počítať to odstupné bude to v podstate za 08/2013 môžem tam uplatniť aj nezdaniteľné minimum toho zamestnanca, keď ho už nemám v systéme? ako mi prejde hlásenie cez SP keď ho nemusím prihlasovať?
    beater prepáčte, napísala som to zle, bude to odstupné za 06/2013 aj keď vyplatené až v 08/2013
    beater prosím napíšte mi
    Mila123 ako som už písala do SP nič neprihlasujem, preštuduj si pokyny k Výkazu poistného a príspevkov....nčzd za 08/2013 by som nedávala, pretože už nie je v PPV
    beater Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.